Grup Yorum İçin Çek-Gönder, Yayınlayalım!

Grup Yorum İçin Çek-Gönder, Yayınlayalım!

Grup Yorum İçin Çek-Gönder, Yayınlayalım!

Grup Yorum'dan açıklama geldi.İşte o açıklama:

"Son 1 yılda defalarca kez kurumumuz basıldı. Neredeyse tutuklanmayan üyemiz kalmadı, tahliye olanlar da tekrar tutuklandı. Konserlerimiz yasaklandı, albümümüzün imza gününe gelenler gözaltına alınıp tutuklandı.

Tüm bu baskılara ve saldırılara karşı çözümsüz kalmadık, teslim olmadık, olmuyoruz. Kurumumuz talan mı edildi, en geç 1-2 gün içerisinde tekrar toparladık. Enstrümanlarımızı mı kırdılar; kırık entstrümanlarımızla klip çekip faşizmi rezil rüsva ettik. Üyelerimiz mi tutuklandı, korolarımızdan yeni Yorumcular yetiştirdik, tutsak Yorumcular da hapishanede üretimlerine devam etti. Konserlerimiz mi yasaklandı, çıktık yoksul mahallelerdeki konduların tepesine, dam konserleri verdik. Bundan sonra da böyle olacak.

Peki kimlerle yaptık? Mao'nun dediği; "Ne olursa olsun hiç bir gücün ezemeyeceği, gerçekten yıkılmaz olan kale" ile. Yani halkla. Yani sizlerle...

Grup Yorum'a yapılan saldırıları milyonlara duyurmak için de herkesin yapabileceği bir şeyler vardır diye düşünüyoruz. Bir Yorum şarkısını çalıp-söylemek, Grup Yorum yazılamaları yapmak gibi... Ki bu örnekler daha da çoğaltılabilir. Bu konuda sizlerin yaratıcılığınıza inancımız sonsuz...

Halkı için yaşayan, halkı için düşünen, halkı için sanat yapan, halkın evlatlarıyız biz. Gücümüzü de halkımızdan alırız. O nedenle 32 yıldır bitirememişlerdir Yorum'u. O nedenle Grup Yorum halktır susturulamaz diyoruz.

 

Grup Yorum için yaptıklarınızı çekip Facebook sayfamıza (facebook.com/grupyorum1985) gönderin, yayınlayalım..."

18.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz