Göz Makyajı

Göz Makyajı

Göz Makyajı

Kadınların çoğunluğuna bakıldığında makyaj sevdikleri görülebilmektedir. Makyajda en çok önem verilen yerlerden birisi olan gözler, yapılan makyaj sonrasında daha kalıcı ve etkileyici bir görüntü oluşmasını sağlar. Dikkatli yapılması gereken göz makyajı göz sağlığı için de oldukça önemlidir. Bu işlemi uygularken göz içerisine herhangi bir madde girilmesi istenmediğinden dolayı nazikçe ve kibarca işlemler gerçekleştirilmelidir. Makyaj işineyse göz kapağınızın üstüne süreceğiniz kapatıcı ya da makyaj bazı ürünleri kullanarak başlanabilmektedir. İstediğiniz rengi uygulamadan önce tüm göz kapağına gölgelendirme oluşturmak amaçlı açık bej tonlarında göz farkı sürülmesi önerilmektedir. Ardından istediğiniz göz farını göz kapaklarınıza yedirerek uygulamanız mümkündür.

Göz Makyajı Nasıl Uygulanır?

Oldukça dikkat ve titremeyen eller gerektiren bu işlem gözlerin ön plana çıkarak belirginleşmesini sağlamaktadır. Aynı renk ailesinden farklı tonları elde edinmeniz gerekmektedir. Ardından açık renk olanını göz kapaklarının katlanma bölgesine kadar yedirmeniz gerekmektedir. Koyu olanını ise göz kapağının dış bölgesine sürülerek dağıtılması gerekmektedir. Tüm gözde makyajı bitirmek için ise alt kirpiğin diplerine de uygulanması aynı şekilde gerekmektedir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için kullanacağınız göz makyajı ürünlerini ise seçerken dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir eyeliner satın alırken içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz olup olmadığı test edilerek alınmalıdır. Göz kapağının hemen üstüne ince bir çizgi şeklinde kullanılan göz kapağı makyaj malzemesi, bütün kadınların sevdiği makyaj malzemelerinden bir tanesidir

Göz Makyajı ve Rimeller

Göz makyajı denilince akla gelen bir başka ürün ise rimellerdir. Rimeller bir kutu içerisinde bulunan kıllı bir fırçanın gözlerin kirpiklere ufak dokunuşlar yapılmasıyla uygulanmaktadır. Çeşitli maskara çeşitleri ile insanın karşısına çıkan bu ürünler insanın göz makyajı ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Kirpiklere sürülecek rimellerin rengi göz rengine uygun seçilmelidir. Ayrıca güzel uygulanmış bir kirpik makyajı oldukça iyi durmaktadır. Bunun yanında kaşlarınız seyrek ise çeşitli kaş kalemleri sayesinde kaşlarınızı belirginleştirebilir ve daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Çeşitli makyaj malzemeleri ve çeşitlerineyse https://www.recete.com/goz-makyaji/üzerinden kolaylıkla avantajlı fiyatları sayesinde ve hızlı kargo seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.

22.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz