Google'den Öğretmenlere Doodle Jesti

Google'den Öğretmenlere Doodle Jesti

Google'den Öğretmenlere Doodle Jesti

Dünyanın en büyük rama motoru devi olan Google, özel günler için hazırladığı tasarım olan " doodle"ı bir kere daha aktifleştirdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü ana sayfasında yayınlayarak öğretmenlere jest yapan Google, hazırladığı hareketli doodle ile tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı. İşte Google'ın 24 Kasım Öğretmenler günü doodle'ı ve detaylar...

GOOGLE'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOODLE'I


Şimdiye kadar birçok özel günde logosunu o özel güne özgün olarak değiştiren Google, birçok ülkede kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü için de bir doodle hazırladı.

Hareketli bir şekilde hazırlanan doodle'da, Google logosundaki G,o,o,g ve e harfleri öğrenci, L harfi ise öğretmen olarak göze çarpıyor. Arka planda ise tahtada sırasıyla dersler geliyor. Öğretmen olarak gördüğümüz L harfi ise ders anlatıyor.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDİR

Öğretmenler günü dünyanın birçok yerinde farklı tarihlerde kutlanan hatta bazı ülkelerde resmi tatil ilan edilen bir gün. 1994 yılından beri çoğu ülkede öğretmenler günü UNESCO (Birleşmiş Milletler eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) tavsiyesiyle 5 Ekim'de kutlanır. 5 Ekim gününün anlamı ise 1966 yılında Fransa'nın Paris şehrinde yapılan “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı” sonucunda UNESCO temsilcileri ile ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”ni oybirliği ile kabul edilişinin yıl dönümü olmasıdır. Öğretmenler Günü, Eğitim hayatının içinde bulunan, Öğretmenlik mesleğini icra eden kişileri onurlandırmak için gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerden oluşmaktadır. 

24.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz