Gezi Şehitleri mezarları başında anıldı

Gezi Şehitleri mezarları başında anıldı

Cömert, Atakan ve Korkmaz

Gezi direnişi sırasında yaşamını yitiren Abdullah Cömert, Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz mezarları başında anıldı.
 
Gezi direnişi sırasında polisin şiddeti sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert, Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz Hatay'ın Antakya ilçesinde bulunan mezarları başında anıldı. Cömert, Atakan ve Korkmaz'ın ailelerinde organize edilen anmaya çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşuyla başlayan anmada, mezarlara karanfiller bırakıldı. Anmaya katılanlar, yaşamını yitirenlerin bıraktıkları mücadelenin yürütücüleri olacaklarını dile getirdi. 
 
HDP Hatay İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gezi direnişi sırasında polis tarafından gençlerin katledildiğini, bu gençlerden 3’ünün Antakyalı olan Cömert, Atakan ve Korkmaz olduğunu ifade etti.
 
ADALET YERİNİ BULMADI
 
Gezi direnişi üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen adaletin yerini bulmadığını vurgulayan Nalbant, Gezi sonrası ülkede katliamların giderek artığını, iktidarın ise ülkeyi istibdat dönemine dönüştürdüğünü söyledi. 
 
İktidarın yürüttüğü savaş politikalarının bu ülkeye bir kazancının olmadığını, sadece barışı baltaladığını belirten Nalbant, bu savaş politikalarından vazgeçilmesini istedi. Nalbant, sözlerini Gezi direnişinde yaşamını yitirenlerin mücadelelerine sahip çıkacaklarını söyleyerek noktaladı.
 
30.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz