Gaziantep'teki heykellere ne oldu

Gaziantep'teki heykellere ne oldu

Gaziantep'teki heykellere ne oldu

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Taşkent Meydanı'nda bulunan dans figürü içeren heykellerin kaldırılması tartışmaları sürüyor.

Önceki yıllarda başta Hizbullah’ın siyasi kanadı HÜDAPAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat olmak üzere bazı kişiler bu heykellerin kaldırılmasını talep etmişti ama heykeller kaldırılmamıştı.

Dans figürü içeren heykelin geçen günlerde kaldırılması kentte tepkiyle karşılanırken, CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan da dikkat çeken bir adımda bulunmuştu. Uğur Kalkan, konuyu CİMER'e taşımıştı.

"BAKIM ONARIM YAPILMIŞ OLUP..."

Kalkan'ın CİMER'e yaptığı başvuruya bir yanıt geldi. Söz konusu başvuruya Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gelen yanıtta, şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Uğur Kalkan; söz konusu heykeller, kurumumuzca bakım ve onarım kapsamında yerlerinden alınarak, bakım onarımları yapılmış olup, daha uygun olacağı düşünülerek, şehrimizin en güzide parklarından olan Botanik Parkı içerisindeki piyano çevresine yerleştirilmiştir. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz”

gaziantephaberler.com

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz