Gaziantep'te yeni Koronavirüs Yasakları...

Gaziantep'te yeni Koronavirüs Yasakları...

HER DÜĞÜNDE POLİS BULUNACAK

Koronavirğsle mücadele çerçevesinde Gaziantep'te yeni yasaklar alındı. Kentte sokak düğünleri yasaklandı. Düğünlerde gelin ve damat dışında oynamak yasaklandı. Her düğünde resmi yada sivil polisi yada jandarma bulundurulacak.

Yeni yasakları Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından duyurdu. İşte Vali Gül'ün o açıklamaları:

Davut GÜL
 
@gul_davut
·
 
Gaziantep’te sokak düğünleri yapmak yasaktır. Uygun açık hava yeri bulamayanlara okul bahçelerini tahsis edilmektedir. Düğünlerde gelin-damat dışında oynamak yasaktır. Düğüne katılan herkesin maske takması zorunludur. Oturma düzeni sosyal mesafeye uygun şekilde olmalıdır.
 
 
 
 
Davut GÜL
 
@gul_davut
·
 
Düğün sahiplerinin kolluk birimlerine bildirimde bulunması zorunludur. Yarından itibaren her düğünde resmi/sivil polis/jandarma görevlendirilecektir. Coronavirüs vakalarının tamamına yakınını yakın çevresine de bulaştırıyor. Maske,Mesafe ve Temizlik kuralı tercih değildir!
5.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Sayın valim davul zurnalı eğkenceli kalabalik çeyiz getirmeyide lütfen yasaklayın Bu işı 5.6 kisiyle sessiz bir şekilde yapılmasina izin verin lütfen çünkü çeyiz getirme tipkı düğün gibi kalabaliķ yapılıyor.sosyal mesafe sıfır..tesekkürler
Ahmet5 Tem 2020 07:08:55