Gaziantep'te Yankesici Kameralara böyle yakalandı

Gaziantep'te Yankesici Kameralara böyle yakalandı

Gaziantep'te Yankesici Kameralara böyle yakalandı

Gaziantep'te, halk otobüslerinde 4 kişinin paraları ile cep telefonunu çalan kişi güvenlik kameralarına yakalandı.Yakalanan şahıs çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüz ekipleri tarafından İlimizde son bir ayda Şehiriçi Halk Otobüslerinde meydana gelen " Yankesicilik " olaylarının aydınlatılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalarda;


Olayların meydana geldiği bölgelerdeki Şehiriçi Halk Otobüsleri içerisine ve otobüs duraklarına Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekiplerimiz görevlendirerek, Halk otobüsleri içerisinde ve olayların gerçekleştiği güzergâhlar üzerinde bulunan güvenlik kamera görüntüleri de ekiplerimiz tarafından titizlikle incelenerek yankesicilik olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilen İ.G. isimli şüpheli şahıs yapılan başarılı çalışmalar neticesinde yakalandı.


Gözaltına alınan şüphelinin gerçekleştirmiş olduğu olaylarda 4 mağdurun 2 bin TL parası ile 3 adet cep telefonunu çaldığı tespit edildi. Şüpheli şahıs hakkında yapılan yasal işlemler sonrası sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

19.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz