Gaziantep'te Yakalanan Bu Kişi Tam bir " BİNBİR SURAT" Çıktı

Gaziantep'te Yakalanan Bu Kişi Tam bir " BİNBİR SURAT" Çıktı

Gaziantep'te Yakalanan Bu Kişi Tam bir " BİNBİR SURAT" Çıktı

Gaziantep'te, yakalanan şahıs kelimenin tam anlamı ile bir " Binbir surat" çıktı. Hakimiyet'in DHA'ya dayandırarak yaptığı habere göre, kendisini 'polis' ve 'MİT mensubu' olarak tanıtıp, ilişkisi kurduğu kadınları dolandıran 36 yaşındaki Mustafa İ., polis tarafından gözaltına alındı. 6 suçtan arandığı belirlenen Mustafa İ.'nin üzerinde ve evinde yapılan aramalarda ise tamamı sahte 5 'başkomiser', 4 'polis amiri', 1 'MİT mensubu' kimlikleri ile yine sahte 1 ehliyet, 1 silah ruhsatı ile apoletler ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı araştırma ekipleri, Deniz Mahallesi'nde bir kişinin sahte polis ve MİT kimliği ile tanışarak gönül ilişkisi kurduğu kadınları dolandırdığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, sahte polis ve MİT mensubunun Mustafa İ. olduğunu belirledi. Harekete geçerek operasyon düzenleyen polis, Mustafa İ.'nin üzerinde ve evinde yaptığı aramada Furkan Yıldız adına düzenlenmiş 5 'baş komiser', 4 'emniyet amiri', 1 'MİT kimliği', Mehmet Sezgin adına düzenlenmiş 1 sahte ehliyet, kendi adına düzenlenmiş 1 sahte silah ruhsatı, çalıntı olduğu belirlenen 1 tabanca, bu tabancaya ait çok sayıda mermi, 1 çift sahte plaka, çok sayıda cep telefonu, polis kıyafetleri ile apoletler ele geçirildi.

'Dolandırıcılık' ve 'evrakta sahtecilik' gibi 6 suçtan da arandığı ortaya çıkan Mustafa İ., Şahinbey Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.

26.05.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz