Gaziantep'te Uyuşturucu İmalathanesine Operasyon. Gözaltılar Var

Gaziantep'te Uyuşturucu İmalathanesine Operasyon. Gözaltılar Var

Gaziantep'te Uyuşturucu İmalathanesine Operasyon. Gözaltılar Var

Uyuşturucu ile mücadelede başarılı çalışmalara imza atan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, Şahitkamil ilçesinde bir uyuşturucu imalathanesine baskın yaparken, Şahinbey ilçesinde de dişi hint keneviri ele geçirildi. Her iki olayda gözaltılar oldu.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalar şöyle:

" Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzce, İlimiz genelinde daha sağlıklı ve güvenli ortamın oluşması, sokak suçlarının azalması için uyuşturucu madde imal ve ticareti ile uyuşturucu satıcılarının yakalanmalarına yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda;

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce, İlimiz Şehitkamil İlçesi Sanayi Mahallesinde Narkotik Arama Köpeği Onix ile yapılan ikamet ve işyeri aramalarında; uyuşturucu madde imalatında kullanılan 200 gram efedrin, 32 kg kırmızı fosfor, 40 litre sarı renkli sıvı, 10 litre kırmızı renkli sıvı, 70 litre saydam renkli sıvı, kimyasal maddeler ve ekipmanlar (elektrikli ısıtıcı, cam fanus, plastik sürahi, terazi, blender, huni, filtre kağıt, kova, bidon) ile imal edilmiş 3 kilo 350 gram metamfetamin (ateş - buz) maddeleri ele geçirildi.

Olayla ilgili 5 şüpheli şahıs gözaltına alındı.  Şüpheli şahıslar yasal işlemleri bitmesine müteakip adli makamlara sevk edilecektir.

ŞAHİNBEY'DE OPERASYON AÇIKLAMASI

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Düztepe Şehit Hüseyin CENGİZ Polis Merkezi Amirliğimize bağlı  Narkotim ekiplerimizce  uyuşturucu ile mücadele kapsamında Şahinbey İlçesi  Beyazlar Mahallesinde bir ikamete yapılan operasyonda; 35 kök dişi hint keneviri, 1 adet pompalı tüfek ve 6 gram esrar maddesi ele geçirildi.  Olayla ilgili, M.O., Ş.O., ve A.H.G isimli şüpheli şahıslar yakalanarak göz altına alındı.Şüpheli şahıslar " Uyuşturucu Madde Bulundurmak Kullanmak ve 6136 ve 2313 Sayılı Kanuna Muhalefetten "  haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevkedildi."

 

4.07.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz