Gaziantep'te Toplu Taşıma araçlarına Klima denetimi

Gaziantep'te Toplu Taşıma araçlarına Klima denetimi

Gaziantep'te Toplu Taşımaya Klima denetimi

Havaların bunaltacak derecede sıcak geçtiği Gaziantep'te gelen şikayetler üzerine Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, toplu ulaşım araçlarında klima denetimi yaptı.

Gaziantep'te hava sıcaklığının ramazan ayında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların mağdur olmaması için Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri harekete geçti. Vatandaşlardan gelen şikayet ve istekleri de göz önünde bulunduran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kentte bulunan dolmuş, halk ve belediye otobüslerin de klima denetimi yaptı. Kent merkezindeki Demokrasi Meydanı durağında yapılan klima denetimlerinde, kliması çalışmayan dolmuş ve halk otobüs şoförlerine ceza işlemi ve uyarılar yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, havaların ısındığı şu günlerde yolcuların şikayetlerinin dikkate aldıklarını belirterek, "İşin başında trafik zabıta müdürlüğü ekipleri olarak konuya olan hassasiyetimizi göstermek amacıyla burada denetimlerimizi yapıyoruz. Özellikle öğlen sıcağında ve sabah ve akşam saatlerinde yolcuların yoğun olduğu saatlerde araçların klimalarını çalıştırmadığı hususunda gelen şikayetleri yerinde inceliyoruz. Gördüğümüz kadarıyla çoğunlukla bir sıkıntı yok. Teknik arızadan dolayı çalıştırmayanlar yada keyfi olarak çalıştırmayanlara hiç taviz vermeksizin arkadaşlarımız anında işlem yapmaktadır. Hiçbir toplu taşıma aracının klimasız çalışmasına müsaade etmiyoruz. Klimalarını kapatmaları halinde 220 TL para cezası alıyorlar" dedi.

3 GÜNDE 200 ARACA YASAL İŞLEM

Araçlarındaki klimayı çalıştırmayanların gerekirse araçlarının bağlanması yoluna gidildiğini belirten Yalım, "Bu konuda kesin taviz vermiyoruz. 3 gün içerisinde 200 araca yasal işlem yapılmıştır. Yasal işlemlere rağmen yaptırmayanların araçlarının bağlanmasına kadar gidileceğine burada özellikle söylüyoruz. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun sıcaklıkların olduğu her gün, klimaların çalıştırılması zorunludur. Ekiplerimiz günün 18 saati kontrolü sürdürecektir" şeklinde konuştu.

EKİPLER YOLCU GİBİ ARACA BİNİP DENETİM YAPIYOR

Ekiplerin normal bir yolcu gibi otobüslere binerek klima denetimi yaptığını hatırlatan Ömer Yalım, "Ekiplerimiz sürekli denetim yapıyor. Özellikle camları açık olan araçların klimalarının çalıştırılmadığı anlaşılıyor. Ekiplerimiz bu araçlara yolcu gibi binerek ve yolculara da sorarak gerekli işlemleri yapıyor. Bu konuda taviz verilmeyeceğini, sıcaklar bitene kadar böyle devam edeceğini bildirmek isterim" diye konuştu.

30.06.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz