Gaziantep'te Tarikat Yurdunda 9 yaşındaki Çocuğa Tecavüz...

Gaziantep'te Tarikat Yurdunda 9 yaşındaki Çocuğa Tecavüz...

Yapılan resmi açıklamada tacizcinin tutuklandığı, kaçak olan yurdun ise mühürlendiği belirtildi.

Gaziantep'te bir tarikat yurdunda meydana gelen taciz olayını gerçekleştiren hoca çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Gaziantep'in Oğuzeli İlçe Kaymakamlığı yurdun kaçak olarak çalıştığının belirlendiğini ve mühürlendiğini açıkladı.

NE OLMUŞTU

Babası cezaevinde olan 9 yaşındaki küçük çocuğa tacizde bulunan Oğuzeli ilçesinde İlim Vakfı'nda görevli E.K mahkemede verdiği ifadede, böyle bir şeyi ilk defa yaptığını söyledi. Hakim dini yurtta görevli olan 24 yaşındaki E.K'nın tutuklanmasına karar verdi.

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI

Gaziantep'teki iğrenç olayın gerçekleştiği Oğuzeli'nde kaymakamlık konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Oğuzeli İlçesi Körkün mahallesinden 22.06.2019 günü müracaatta bulunan H. K. isimli şahıs, torunu B. E. K.'a, cinsel istismarda bulunduğu ihbarında bulunmuştur.
Konu ile ilgili yapılan incelemede şüpheli E.K. ivedilikle gözaltına alınarak gerekli adli tahkikat tamamlanmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.
Olayın geçtiği yerle ilgili yapılan araştırmada; eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet sürdürdüğü, yaz döneminde kullanıldığı, çocukların barınma ve iaşe işlemlerinin yürütülmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden talepte bulunulmadığı ve diğer resmi kurumlardan alınmış herhangi bir izinlerinin olmadığı belirlenmiştir.
Mülki amirin onayıyla, ilgili kurumlar, öğrencileri ailelerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamış ve bahse konu bina mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir.
Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmekte olup, üzücü olayın konusu hassasiyetle takip edilmektedir." 

 

24.06.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz