Gaziantep'te Sinema Atölyesi

Gaziantep'te Sinema Atölyesi

Ünlü fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Maruf Şinik yönetiminde Gaziantep’te sinema, mutlivizyon, kısa ve belgesel film atölyesi gerçekleştirildi.

Gaziantep İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından desteklenen ve Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) tarafından organize edilen sinema, atölyesi büyük ilgi gördü.

Gafsad Gösteri salonunda gerçekleştirilen atölye ye katılan öğrencilere  çekimler konusunda çeşitli teorik bilgile verilirken, kentin çeşitli yerlerinde de   sinema, kısa film, belgesel film  ve multivizyon çekimleri gerçekleştirildi.

Ünlü Fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Maruf Şinik, sinema, multivizyon, kısa film, belgesel film ve Time Laps çekimleri  hakkında kursiyerlere çeşitli bilgiler verdi. Çekim öncesi, çekim anı ve çekim sonrası aşamaları anlatan ve uygulamalı olarak anlatıdığı atölyede çekimler konusunda teknik bilgiler verildi.

Maruf Şinik yönetiminde gerçekleştirilen  veyaklaşık iki hafta süren  sinema, multivizyon, kısa flim, belgesel film ve  Time Laps atölyesinde seneryo, ışık, sahne, kostüm, kamera,montaj gibi çeşitli konularda  eğitim gören kursiyerler, eğitim sonunda çektikleri kısa filimlerlede göz doldurdular.

Bu  arada Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yelken, dernek olarak  etkinlikleriini sürdürdüklerini belirterek,”Fotoğraf ve sinema sinema sanatına destek olmaya çılışıyoruz. Bu anlamda çeşitli kurslar düzenliyoruz.Son olarakta İKA desteği ile Maruf Şinik’le  güzel bir atölye gerçekleştirdik.Burada kursiyerlerimize  ve üyelerimize  çekimler konusunda  eğitimler aldılar.Etkinliklerimiz sürüyor. Bu anlamdada bu sanata gönül vermiş olanları derneğimize bekliyoruz”diye konuştu.

29.03.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz