Gaziantep'te Silahlı Kuyumcu Soygunu

Gaziantep'te Silahlı Kuyumcu Soygunu

Gaziantep'te Silahlı Kuyumcu Soygunu

Gaziantep'te bir kuyumcu, yüzleri kar maskeli silahlı kişiler tarafından soyuldu.Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Dedektifleri, yapılan operasyonla hem soyguncuları hemde soygunda alınan altınları ele geçirdi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

 

"Şahinbey İlçemiz Üniversite Bulvarı üzerinde kuyumcu olarak faaliyet gösteren bir işyerinde 18.05.2018 Cuma günü saat 12:15 sıralarında gerçekleştirilen silahlı soygun olayının şüphelileri İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yürütülen hızlı ve titiz çalışmalar neticesinde kısa sürede ele geçirildi. 

 

Gerçekleştirilen silahlı soygun olayında işyeri sahibi (M.W) ile çalışanı (N.A) işyerinde bulundukları esnada işyerine giren yüzleri kar maskeli ve silahlı üç şahıs tarafından etkisiz hale getirilmişler, tezgahtaki altınları ve kasa içerisindeki parayı da alarak olay yerinden uzaklaşmışlardır.

 

Asayiş Şube Müdürlüğü ve Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan detaylı çalışmalar neticesinde şüpheli şahısların olayda kullandıkları araç plakasının sahte olduğu, aynı renk ve modeldeki araçlar üzerinde yapılan hassas çalışma ve PTS geçişlerinin detaylı incelenmesi neticesinde araç plakasının 44 EJ 138 olduğu anlaşılmıştır.

 

Şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalarda; (E.İ), (C.G) ve (E.İ) isimli (3) şüpheli şahıs yakalanmış, şüphelilerin üstlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda:

 

Olayda kullanılan; 

-2 adet 7.65 mm çapında tabanca ve bu tabancalara ait toplam 13 adet 7.65 mm mermi,

-3 adet kar maskesi,

-6 adet eldiven,

-1 adet elektro şok cihazı; 

 

Olayda yağma edilen;

-1235 gram altın (Bilezik, Kolye, Yüzük),

-2.999 dolar, 4.350 TL paraele geçirilmiştir.

 

Yakalanan 3 şüpheli şahıs C.Savcısı talimatı ile gözaltına alınmış,  yapılan tahkikatın ardından 19.05.2018 günü adli mercilere sevk edilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

19.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz