Gaziantep'te Silahlı Gasp

Gaziantep'te Silahlı Gasp

Gaziantep'te Silahlı Gasp

Gaziantep'te kullandıkları otomobile zorla bindirerek gasp eden iki kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

" 27 Ekim 2018 günü İlimiz İncilipınar Mahallesi Valilik hizmet binası  karşısında  bir mağdur şahsı 34 ... .... plakalı oto içerisine tabanca ve bıçak zoru ile bindiren iki şüpheli şahıs, otoya bindirdikleri şahsın cep telefonunu ve cüzdanı yağma ederek olay yerinden kaçmışlar, olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerimizce yapılan çok yönlü araştırma ve fiziki takip neticesinde;Olayı gerçekleştiren oto ekiplerimizce takibe alınarak durdurulmuş, oto içinde bulunan şüpheli Ş.A. ve M.E.D. isimli şahıslar yakalanarak göz altına alınmıştır. Oto içerisinde yapılan aramalarda, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet bıçak ve 1 adet sallama tabir edilen döner bıçağı ele geçirilmiştir.

Yapılan araştırmalarda şüpheli şahısların olayda yağma ettikleri cep telefonunu sattıkları anlaşılmış, cep telefonu satılan yerden elde edilerek müşteki şahsa teslim edilmiştir. Ayrıca yağma edilen cep telefonunu satın alan L.A. isimli şüpheli şahısta yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Silahla Yağma ( Gasp) olayını gerçekleştiren ve suç eşyasını satın alan şüpheli şahıslar haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edilmişlerdir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

30.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz