Gaziantep'te Polisle çatıştı; bacağından vurularak yakalandı

Gaziantep'te Polisle çatıştı; bacağından vurularak yakalandı

Gaziantep'te Polisle çatıştı; bacağından vurularak yakalandı

Gaziantep'te, park halindeyken polisten tarafından şüpheli görülüp otoparka götürülen otomobilden bir şeyler almaya çalışan 2 kişi ve bunu fark eden polislere ateş açtı. Şüphelilerden 25 yaşındaki Mustafa Y., polis tarafından tabancayla bacağından vurularak yakalandı.

Olay, gece geç saatlerde Umut Mahallesi'nde meydana geldi. Abdulkadir Konukoğlu Bulvarı'nda park halindeyken şüpheli görülen bir otomobil, polisler tarafından çekiciyle otoparka götürülmek istendi. Çekiciye yüklenen otomobile yaklaşan 2 kişi, bagajdan bir şeyler almaya çalıştı. Kendilerini fark eden polislerin uyarılarına uymayıp kaçmaya çalışan 2 kişi, polise ateş açtı. Polislerin de karşılık vermesiyle yaşanan kovalama ve çatışmada otomobilin sahibi olduğu iddia edilen Mustafa Y., polisin açtığı ateşle bacağından yaralandı ve yakalandı. İhbarla gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla hastaneye götürülen Mustafa Y.'nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Polis, kaçan diğer şüphelinin de kimliğinin belirlenerek yakalanması için çalışmasını sürdürüyor.

GAZİANTEP'TE HUZUR UYGULAMASI

Bu arada Gaziantep'te dün gece çok sayıda güvenlik görevlisinin katılımı ile huzur uygulaması gerçekleştirildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"17 Kasım 2017 Cuma günü 20.00-23.00 saatleri arasında İlimiz, Güzelvadi, Beybahçe, Akdere, Vatan ve Fırat Mahallelerinde İl Emniyet Müdürümüz Sayın Faruk KARADUMAN'ın da katıldığı toplam 115 ekip ve 500 personelin katılımı ile yapılan huzur uygulamasında;

  *   Kumar oynandığı tespit edilen 4 işyerinden 6 adet kumar makinesi ele geçirildi ve olayla ilgili olarak 4 şüpheli şahıs hakkında gerekli adli işlemlere başlanıldı.
  *   2 şahıs üzerinden 2 adet ruhsatsız tabanca ile 13 adet dolu fişek ele geçirilerek, şahıslar hakkında gerekli adli işlemlere başlanıldı.
  *   6 adet çalıntı motosiklet şüphelileri ile birlikte ele geçirilerek, 6 şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemlere başlanıldı.
  *   1 şahıs üzerinden 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilerek, şahıs hakkında gerekli işlemlere başlanıldı.
  *   1 şahıs üzerinden 1 adet kasatura tabir edilen bıçak ele geçirilerek, şahıs hakkında gerekli işlemlere başlanıldı.
  *   Ruhsatsız faaliyet gösterdiği tespit edilen 1 işyeri hakkında yasal işlem yapıldı.
  *   3 kimliksiz şahıs hakkında kabahatler kanununun ilgili maddesine istinaden yasal işlem yapıldı.
  *   75 araca 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezai işlem uygulandı ve 40 araç trafikten men edilerek toplam da 72.728,00 TL cezai işlem uygulandı.
  *   Çeşitli suçlardan aranması olduğu tespit edilen toplam 5 şahıs yakalandı.Gerçekleştirilen huzur uygulamasında toplam Bin 957 şahsın GBT sorgusu yapıldı ve 744 araç kontrol edildi.               Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

18.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz