Gaziantep'te Polisle Çatışma:1 i yaralı 2 gözaltı

Gaziantep'te Polisle Çatışma:1 i yaralı 2 gözaltı

Gaziantep'te Polisle Çatışma:1 i yaralı 2 gözaltı

Gaziantep'in Oğuzeli İlçesi'nde, sürücüsünün kontrol noktasında 'dur' ihtarına uymayıp kaçtığı otomobil, kovalamacayla bir süre sonra sıkıştırıldı. Otomobilden polislere tabancayla ateş açan kişi vurularak, sürücü ise 20 kilometre uzaklıkta yakalanarak gözaltına alındı.


Oğuzeli çıkışında ve havalimanı yakınlarında bulunan kontrol noktasına yaklaşan Aziz B. yönetimindeki 34 ASU 84 plakalı otomobil, polisler tarafından durdurulmak istendi. Otomobilin sürücüsü Bilmez, 'dur' ihtarına uymayıp kaçmaya başladı.

Ekiplerin kovaladığı otomobil, Oğuzeli İlçesi'ne bağlı Direkli Mahallesi'nde sıkıştırıldı. Sürücüsü Aziz B. durdurduğu araçtan yaya olarak kaçarken, otomobilde bulunan Mustafa Y. ise polise tabancayla ateş açması sonucu çatışma çıktı. Mustafa Y., çatışmada yaralı olarak yakalanırken, kullandığı tabancaya el konuldu. Y., ihbarla bölgeye sevk edilen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Nizip Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan Y.'ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Otomobil sürücüsü Aziz B. ise jandarma ekipleri tarafından aracı bıraktığı Direkli Mahallesi'nden 20 kilometre uzaklıktaki Nizip İlçesi'ne bağlı ilçesine bağlı Orul Mahallesi’nde ismi açıklanmayan bir kişiyle birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Polis araçlarının da isabet aldığı olayda incelenen otomobilin plakasındaki harflerin boyayla değiştirildiği belirlendi

Kaynak: memohaber.com

 

 

11.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz