Gaziantep'te Örgütlere Operasyon. Gözaltılar Var

Gaziantep'te Örgütlere Operasyon. Gözaltılar Var

Gaziantep'te Örgütlere Operasyon. Gözaltılar Var

Gaziantep'te polis tarafından PKK/ KCK, PYD/YPG ve DEAŞ- HTŞ örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda 5’i Suriyeli 8 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstihbarat, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlükleri ve Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla, Gaziantep İl Merkezinde operasyon gerçekleştirilmiştir.

 Operasyonda, önümüzdeki günlerde provokatif eylemlere sebebiyet verebileceği değerlendirilen, PKK/KCK terör örgütünün Suriye yapılanması PYD/YPG içerisinde faaliyetlerde bulunduğu, illegal yollardan Ülkemize/İlimize geldiği, terör örgütüne eleman temini faaliyetleri yürüttüğü yönünde bilgiler elde edilen, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütünün propagandasını yaparak halkı kin ve düşmanlığa sürükleyici, infial ve kaos ortamı oluşturmaya yönelik paylaşımlar yaptığı tespit edilen (2)’si Suriye uyruklu (4)şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 DEAŞ, HTŞ (El-Nusra) terör örgütleri adına Suriye’de eylem ve faaliyetlerde bulunduğu, illegal yollardan Ülkemize/İlimize geldiği ve örgüte eleman temini faaliyetleri yürüttüğü yönünde bilgiler elde edilen (3)’ü Suriye uyruklu(4) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 Operasyon kapsamında, (5)’i Suriye Uyruklu olmak üzere toplam (8) şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda, (1) adet av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (15) adet av tüfeği fişeği, (21) adet tabanca fişeği ile çok sayıdaPKK/KCK, DEAŞ, HTŞ (El-Nusra) terör örgütü içerikli dokümanlar ve dijital materyal elde edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 29.08.2018"

 

29.08.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz