Gaziantep'te Öcalan'ın kuzeni ile birlikte 9 Kişi Gözaltına alındı.

Gaziantep'te Öcalan'ın kuzeni ile birlikte 9 Kişi Gözaltına alındı.

Gaziantep'te Öcalan'ın kuzeni ile birlikte 9 Kişi Gözaltına alındı.

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde, polis ekiplerinin  PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında Abdullah Öcalan'ın kuzeni ile Nizip DBP ilçe eş başkanı da bulunuyor.

Gaziantep'in Nizip ilçesinde yürütülen operasyonla ilgili olarak, Gaziantep Valiliği'nden şu açıklama yapıldı:

"Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İlimiz Nizip İlçesi Merkezli Şanlıurfa İlini de kapsayan (2) ayrı ilde PKK/KCK terör örgütü içerisinde eylem faaliyetlerinde bulunan ve aralarında PKK/KCK terör örgütünün elebaşısın kuzeninin ve Nizip DBP İlçe Eş başkanın da  olduğu (9) şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirilmiştir.       

 PKK/KCK Terör Örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda, internet ortamında sosyal paylaşım sitelerinde terör örgütünün talimatları doğrultusunda; örgütün propagandasını yaparak, övücü, özendirici paylaşımlarda bulunan, meşru göstermeye çalışan, halkı kin nefret ve şiddete yönlendiren,  güvenlik güçlerini hedef gösteren, Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet kurumlarına  hakaret eden örgüt mensupları yakalanmıştır.

 Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; (1) Adet Av Tüfeği ve bu tüfeğe ait (30) adet fişek ve (66) adet tabanca fişeği bulunmuştur.

 Bunun yanı sıra (750) kök hint keneviri, ayrıca; dijital materyaller ve EYP yapımında kullanılan malzemeler ile havai fişek rampası FETÖ/PDY terör örgütü liderinin yazmış olduğu kitaplar ve PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap ve dergiler, bez parçaları vb. örgütsel dokümanlara el konulmuştur.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 20.04.2016"

20.04.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz