Gaziantep'te neler oluyor? HDP Seçim Bürosu önünde MHP bayraklı slogan

Gaziantep'te neler oluyor? HDP Seçim Bürosu önünde MHP bayraklı slogan

HDP'li yöneticilerin ve Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un bizzat arayarak çağırdığı Güvenlik Şube Müdürü ise 2 saat sonra geldi.

HDP'nin Gaziantep'teki seçim bürosunun önüne gelen bir grup, ellerinde MHP bayrakları ile slogan atarak provokasyon girişiminde bulundu. Olay yerine 2 saat sonra gelen polisin hiçbir işlem yapmadığı belirtildi.

Aon günlerde artış gösteren Halkların Demokratik Partisi (HDP) saldırılarına dün bir yenisi eklendi. Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı 29 Ekim mahallesinde açılan seçim bürosunda HDP'lilerle buluşan milletvekili Mahmut Toğrul'u ellerinde Türk bayrağı ve MHP bayrağı olan bir grup seçim bürosunun yanında slogan attı.

İlk olarak olay yerine gelen bekçiler emir aldıklarını ve müdahale edemeyeceklerini söyleyerek geri çekildi. HDP'li yöneticilerin ve Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un bizzat arayarak çağırdığı Güvenlik Şube Müdürü ise 2 saat sonra geldi. Polis ekipleri gelene kadar seçim bürosundan ayrılmayan Toğrul partililerle sohbet ederek oyuna gelmemelerini söyledi. HDP'liler MHP'lilerle hiç diyaloğa girmeyerek alkışla protesto etti. Toğrul, kendisine durumun aktarılması üzerine 'Gerginliğe gerek yok' diyen Güvenlik Şube Müdürüne tepki göstererek "Gerginliği biz çıkarmıyoruz. Gidin gerginliği çıkaranlara bunu söyleyin" dedi.

TIKLA İZLE

 

6.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz