Gaziantep'te MİT Koordinesinde  IŞİD Operasyonu.

Gaziantep'te MİT Koordinesinde IŞİD Operasyonu.

Gaziantep'te MİT Koordinesinde IŞİD Operasyonu.

Gaziantep'te terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda uzun namlulu silah ele geçirilirken 5 kişi de gözaltına alındı.Ayrıca yoğun miktarda patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat ele geçirildi.

 İl Emniyet Müdürlüğü ve Gaziantep MİT Bölge Daire Başkanlığının koordinesiyle; Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttükleri operasyon neticesinde (5) DEAŞ terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şüphelilerin ikamet, iş yerleri, depo ve üst aramalarında;

(10) adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah bu silahlara ait (35) adet şarjör, (2370) adet dolu fişek,

(3) adet tabanca, bu tabancaya ait (7) adet şarjör ve (382) adet dolu fişek, 

(102) çuval içerisinde toplam (5.100) kg civarında patlayıcı madde yapımında kullanılan Amonyum nitrat,

(2) adet av tüfeği ve (1) adet pala,

(39.705) TL ve (15.870) USD toplamda (163.000) TL tutarında farklı kişiler adına tanzim edilmiş senetler, (40.500) TL tutarında çekler, (2) koçan boş çek defteri ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirilmiştir.

Ayrıca yapılan aramalarda FETÖ/PDY terör örgütünün yayın organları tarafından çıkartılan ve toplatma kararı bulunan (4) adet kitap ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen FETÖ/PDY yayınlarının değerlendirilmesinde ideolojik anlamda bir araya gelemeyecek terör örgütlerin Türkiye'ye yönelik eylem ve faaliyetleri söz konusu olduğunda birlikte hareket ettikleri bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 24.07.2017 

24.07.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz