Gaziantep'te ' Klasik Müzik ' Söyleşisi

Gaziantep'te ' Klasik Müzik ' Söyleşisi

Gaziantep'te ' Klasik Müzik ' Söyleşisi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından düzenlenen, Ozan Çoban'ın konuşmacı olarak katıldığı “Klasik Müzik Söyleşisi” GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 

Etkinlikte konuşan Ozan Çoban, “Gelenekselleşmiş dinleti düzeninden farklı olarak; eserler ve besteciler hakkında öz bilgileri çocuklarımızla paylaşıyor, sorguluyor ve düşünüyoruz. Günümüzle yapılan ilişkilendirmeler ise paylaşılan bilgileri çocuklarımızın akıllarında daha akılda kalıcı hale getiriyor. Bilgiler paylaşıldıktan sonra eserler canlı olarak seslendiriliyor. Böylece edinilmiş bilgi uygulamalı olarak izlenebilir hale geliyor ve unutulup giden teorik bilgiler olmaktan öteye taşınmış oluyor. Tüm program boyunca anlatılan bilgiler, barkovizyondan görsellerle destekleniyor” şeklinde konuştu.

 

Çocuklar sahnede

Enstrüman eğitimi almış çocuklara performanslarını sergileme fırsatı sunduklarını ifade eden Çoban, “Çocuklarımızın motivasyonlarını yükseltmek, özgüvenlerini sağlamlaştırmak ve diğer çocuklarımıza teşvik edici olmaları sağlanıyor. Her etkinlikte çocukların; düşünme mekanizmasının sağlıklı şekilde çalışmasını kitap okuma alışkanlığı, tiyatro, satranç ve doğru müziği yaşamlarında birer hobi olmaktan öteye taşımaları ve kendilerine bu alışkanlıklara ait hissetmeleri sağlanıyor” dedi.

4.05.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz