Gaziantep'te Kadınlar  Kırkayak'ta Buluşacak

Gaziantep'te Kadınlar Kırkayak'ta Buluşacak

Gaziantep'te Kadınlar Kırkayak'ta Buluşacak

Gaziantep Kadın Platformu, Şahinbey Merkez Postanesinde toplanarak mahpus kadınlara dayanışma kartı gönderdi. Kadınlar adına açıklama yapan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, tüm mahpus kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak, "Şimdi gösterdikleri direniş yüzünden faşist zihniyet tarafından tutsak edilen kadın yoldaşlarımıza kart atacağız. Bir kez daha yüreği direniş ve barış için atan tüm mücadeleci kadın yoldaşlarımızı buradan selamlıyoruz" diye konuştu.

Antep'te Kadın Platformu'nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yapacakları yürüyüş ve basın açıklaması ise 8 Mart'ta saat 12.00'de başlayacak. Antepli kadınlar, saat 12.00'de Kırkayak Parkı'nda bir araya gelerek, Yeşilsu Parkı'na yürüyecek ve burada basın açıklaması gerçekleştirecek. 

GAZİANTEP KESK'TEN AÇIKLAMA

Gaziantep KESK 27 de yaptığı açıklamada, " Rosa Luxsemburg, Clara Zetkin'den günümüze " yoksulluğa,güvencesizliğeşiddete, eşitsizliğe karşı kadınlar mücadelede buluşuyor. 8 Mart'ta saat 12.30 da Kırkayak'tan Yeşilsu'ya yürüyüşle " kadınlar vardıkvarım var olacağım" diyerek yürüyecek.

HDP

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında parti binasında kadın buluşması gerçekleştirdi. HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP İl Eşbaşkanı Sultan Bayındır ve Barış Annelerinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. 8 Mart'ı anlatan sinevizyonla başlayan etkinlikte kadınlar sık sık zılgıt çekerek "Jin Jiyan Azadî’ sloganı attı. Programın düzenlendiği salona "Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak" pankartı asıldı. 

www.gaziantephaberler

 

8.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz