Gaziantep'te Kadınlar Haykırdı:  Kadın, Yaşam, Özgürlük"

Gaziantep'te Kadınlar Haykırdı: Kadın, Yaşam, Özgürlük"

Gaziantep'te Kadınlar Haykırdı: Kadın, Yaşam, Özgürlük"

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de dört bir yanında kadınlar sokağa çıkıyor.

Gaziantep’te 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Yeşilsu Parkı’nda bir araya gelen kadınlar, şiddete ve kadın cinayetlerine dikkat çekti. Kadınlar, “Erkek adalet değil gerçek adalet”, “Kadın, yaşam, özgürlük”, ”Mobbing öldürür”, “Yaşasın kadın dayanışması” sloganları attı.

“Eşit ve özgür yaşamak için gücümüz birliğimiz” pankartı açan Gaziantep Demokratik Kadın Platformu adına açıklamayı okuyan Sara Alagöz, “Neredeyse günde iki kadın, genellikle de en yakınındaki erkekler tarafından öldürülmektedir. Son 17 yılda bu rakam ne yazık ki 15 binin üzerine çıkmıştır. Sadece eylül ve ekim ayında 86 kadının katledildiğini görüyoruz. Kırıkkale'de eski eşi Fedai Baran tarafından defalarca bıçaklanarak 10 yaşındaki kızının gözleri önünde katledilen Emine Bulut'un 'ölmek istemiyorum' haykırışı tüm kadınların haykırışıdır” diye konuştu.

Fotoğraf: Evrensel

25.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz