Gaziantep'te Kaçak Sigara Operasyonu

Gaziantep'te Kaçak Sigara Operasyonu

638 Bin Paket Gümrük Kaçağı Sigara Ele Geçirildi, 3 Şüpheli Yakalandı.

638 Bin Paket Gümrük Kaçağı Sigara Ele Geçirildi, 3 Şüpheli Yakalandı. Gaziantep Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde:

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerimizce yasadışı sigara ticaretinin önlenmesine, suçun faillerinin yakalanarak suçtan elde ettikleri gelirin terör / organize suç örgütlerine aktarılması, kaçak sigaranın toplum nezdinde ulaşılabilirliğin engellenmesi ve devletimizin uğrayacağı vergi kaybını engellemek ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda;

Suriye Ülkesinden İlimize yüklü miktarda Kaçak sigara getirileceği bilgisi alınması üzerine, İlimiz girişleri güzergâhında gerekli tedbirler alınarak 3 tır görevlilerimizce durdurulmuş, durdurulan araçlarda tütün ve çay köpeği Curis ile birlikte yapılan aramada, 638 bin kaçak sigara ele geçirilmiştir. Ele geçirilen bu miktar, günümüze kadar tek seferde Gaziantep İlinde yakalanan en yüksek miktarda kaçak sigara yakalamasıdır.

Yapılan operasyonda yakalanan 3 şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmalarına müteakip cezaevine teslim edilmiştir.

20.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz