Gaziantep'te İşadamını Öldürdükten Sonra Betona Gömdüler...

Gaziantep'te İşadamını Öldürdükten Sonra Betona Gömdüler...

Gaziantep'in fıstık işletme tesisi sahibi olan ve pazartesi gününden bu yana kayıp olarak aranan 51 yaşındaki

Gaziantep'in fıstık işletme tesisi sahibi olan ve pazartesi gününden bu yana kayıp olarak aranan 51 yaşındaki Orhan Ayalp, yanında çalışan Suriyelilerin kaldığı evin mutfağında bıçaklanarak öldürüldükten sonra üzerine beton dökülmüş olarak bulundu.

3 çocuk babası işadamı Orhan Ayalp, geçen pazartesi günü eve gitmeyince, kendisine ulaşamayan yakınları polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Çalışma başlatan polis, Ayalp'in yakın çevresi ile sahibi olduğu fıstık işletme tesisinde çalışanların bilgisine başvurdu. Ekipler olayla ilgili olarak da teknik takip başlatıp, telefonuyla yaptığı son görüşmeleri araştırdı. Yapılan araştırma sonunda Ayalp'in tesisinde çalışan Suriye uyruklu birbirine akraba 3 kişiden 2'sinin 3 gündür işe gelmediği belirlendi. Suriyelilerin, ülkesine döndüğünü belirleyen polis, işletmedeki ismi açıklanmayan diğer Suriyelinin tedirgin davranışlar sergilemesi üzerine gözaltına alıp ifadesine başvurdu.

Polis, gözaltına aldığı ve çelişkili ifadeler veren Suriyelinin evinde savcılıktan alınan kararın ardından arama yaptı. Suriyeli şüphelinin Tahtani Mahallesi Karakaş Sokak'taki evine giden ekipler, arama sırasında, suç unsuruna rastlamazken, evin mutfak tezgahının altındaki betonun yeni dökülmüş olduğunu fark etti. Mutfakta herhangi bir yenilik yapılmadığını belirleyen polis, betonun kırılarak kontrol edilmesini kararlaştırdı. Bunun üzerine Nizip Belediyesi'nden de ekiplerin gelmesinin ardından mutfak tezgahının altındaki beton kırıldı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından polis, kırılan betonun altında kayıp işadamının cesediyle karşılaştı. Zeminden çıkarılan ve vücudunda çok sayıda bıçak darbesine rastlanan Orhan Ayalp'in öldürüldükten sonra mutfağa gömüldüğü ve bulunmaması için de üzerinin beton dökülerek kapatıldığı belirlendi.

Polis, evde yaptığı inceleme sonrası Ayalp'in cesedini otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderdi. Suriyeli şüpheli ise sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ederken, polis ülkesine kaçtığı ileri sürülen diğer 2 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaynak: Memohaber.com

1.10.2015 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
biz adam olmayız
polat29 Kas 2015 08:20:48
Şimdi bu olaya şaşırmamak lazım..Sen gidip Türk işçi daha çok alıyor diye suriyeliyi sömürürsen,nasıl olsa sigortaya da gerek yok oradan da yolunu bulursan sonucu bu olur.Bakın Türk yurttaşlarımız işten çıkarılıyor suriyeliler daha ucuza ve sigortasız çalışıyor bunu bilmeyen yok.Ama suç bu sistemi yaratan insanları bu hale düşüren bir eli yağda bir eli balda olan sözüm ona yöneticilerde.Onlar rahat yataklarında uyusunlar ama elbet hesap sorulacak unutmasınlar..
olacağı belli2 Eki 2015 01:35:58