Gaziantep'te iç çamaşırlı tecavüze 24'er yıl ceza

Gaziantep'te iç çamaşırlı tecavüze 24'er yıl ceza

Gaziantep'te iç çamaşırlı tecavüze 24'er yıl ceza

Gaziantep Mahkemesi kararını verdi. Hatay'ın İskenderun ilçesinde oturan F.A. (34) isimli erkeğe, eşiyle birlikte olduğu iddiasıyla tecavüz ettikten sonra kadın iç çamaşırı giydirip fotoğraflarını çeken Ebubekir S. ile kendisine yardım eden eşi Esra S. ve arkadaşları Ömer D. ile Ömer K.’a yargılandıkları Gaziantep 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 23’er yıl 7’şer ay hapis cezası verildi

İskenderun'da yaşayan F.A. iddiaya göre, 6 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı Gaziantep'te yaşayan evli Esra S. ile 1 yıl boyunca farklı dönemlerde birlikte oldu. Daha sonra ayrılan F.A. ve Esra S., 2017 yılında sosyal medya üzerinden tekrar yazışmaya başladı. Say’ın daveti üzerine Gaziantep'e gelen F.A., verilen adrese gittiğinde, kadının eşi Ebubekir S. ve arkadaşları Ömer D. ile Ömer K. tarafından silah zoruyla otomobile bindirilerek ıssız bir yere götürüldü. Burada F.A., Ebubekir S.’ın tecavüzüne uğradı. Ardından F.A.'ya kadın iç çamaşırı giydiren Ebubekir S. ile arkadaşları, F.A.’nın fotoğraflarını çekip, parasını ve cep telefonunu gasp etti.
Olayın ardından İskenderun'a dönen F.A., savcılığa başvurarak Esra S. ile Ebubekir S., Ömer D. ve Ömer K.’tan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen polis, Gaziantep'te adreslerini belirlediği şüpheli çift ile onlara yardım ettiği öne sürülen arkadaşlarını operasyonla yakaladı.


KARAR DURUŞMASI


Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 4 kişinin Gaziantep 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşması yapıldı. Duruşmaya Ebubekir S., eşi Esra S. ile arkadaşları Ömer D. ve Ömer K. katıldı. Duruşma savcısı mütalaasında suçun planlı şekilde işlendiğini söyleyerek sanıkların cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti delil ve tanık ifadeleri doğrultusunda sanıklar Ebubekir S., eşi Esra S. ile arkadaşları Ömer D. ve Ömer K.’ın 23’er yıl 7’şer ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

 

11.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz