Gaziantep'te HDP ve DBP'ye bir operasyon daha.Tutuklamalar Var

Gaziantep'te HDP ve DBP'ye bir operasyon daha.Tutuklamalar Var

Gaziantep'te HDP ve DBP'ye bir operasyon daha.Tutuklamalar Var

Gaziantep'te PKK'KCK ya yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 26 kişi fadeleri sonrası adliyeye gönderildi. Bunlardan 15 i tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilişkili şu açıklama yapıldı:

"PKK/KCK  Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar"

PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda terör örgütü adına milislik / işbirlikçilik yapan, örgütsel toplantı organize ederek müzahir kitleyi kanunsuz gösteri ve şiddet eylemlerine yönlendirmeye çalışan, sosyal medya üzerinden terör örgütünün propagandasını yaparak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Devlet büyüklerine, kurumlara ve güvenlik güçlerine hakaret eden, asılsız suçlamalarda bulunan aralarında HDP/DBP Gaziantep İl/İlçe yöneticilerinin de bulunduğu (26) şahıs yakalanmıştır.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, (7) adet pompalı, otomatik av tüfeği, dijital veri depolayıcı materyaller ile PKK/KCK terör örgütü içerikli dokümanlar örgütü simgeleyen bez parçaları ele geçirilmiştir.

Yakalanan (26) kişiden, (15)'i tutuklanmış, (7)'si hakkında adli kontrol kararı verilmiş,  (4) kişi de serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 24.02.2017 Saat 18.30"

24.02.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz