Gaziantep'te hareketli saatler. Birisi canlı bomba 3 kişi yakalandı

Gaziantep'te hareketli saatler. Birisi canlı bomba 3 kişi yakalandı

Gaziantep polisinin uygulama sırasında şüphelenerek durdurduğu bir araçtan inerek kaçan 3 kişi el bombası, hücum yeleği ve tabancayla yakalandı.

Gaziantep’te biri eylem hazırlığında olduğu tahmin edilen biri canlı bomba 3 kişi yakalandı. Gaziantep polisinin uygulama sırasında şüphelenerek durdurduğu bir araçtan inerek kaçan Suriye uyruklu 3 kişi el bombası, hücum yeleği ve tabancayla yakalandı. 

Olay, gece saatlerinde İstiklal Mahallesi'nde meydana geldi. 33 sokakta oluşturulan kontrol noktasına yaklaşan ve polislerin durdurmak istediği 33 SAA 052 plakalı otomobilde bulunan Suriyeli 3 kişi, otomobilden inip yaya olarak kaçmaya başladı. Polisin 'dur' ihtarında bulunduğu ancak uymayan Suriyeliler, kovalamaca sonucu yakalandı.

ÜST ARAMALARINDA BOMBALAR VE TABANCALAR BULUNDU

Ekipler tarafından Suriyelilerin yapılan üst aramasında bir kişinin üzerinde yeleğe takılı 2 el bombası, diğer kişilerin ise birer tabanca ele geçirildi. Silah ve bombalara el konulurken, olay yerinde inceleme yapan Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin terör bağlantısını ve olası saldırı planını araştırıyor. Otomobil ise, detaylı inceleme yapılmak üzere emniyet otoparkına götürüldü.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

"Bugün saat 22.30 sıralarında Şahinbey İlçemiz İstiklal Mahallesi 33 sokak üzerinde yapılan uygulama sırasında şüpheli durumdaki 33 S...... plakalı binek araç içerisindekilerin güvenlik görevlilerini fark ettiklerinde hızla uzaklaşmak istedikleri sırada ekip arabalarıyla önü kesilen araç kontrollü bir şekilde durdurulmuştur.

Durdurulan araç içindeki 3 şahsın koşarak araçtan uzaklaşmaları neticesinde yaşanan kovalamaca sonucu Suriye uyruklu oldukları anlaşılan şahıslar güvenlik görevlilerimizce yakalanmışlardır.

Yapılan üst aramalarında şahıslardan birinin üzerinde bel kemerine takılı el bombası yeleği ve bu yelek üzerinde (2) adet el bombası, diğer iki şahsın üzerinde (2) adet  tabanca ele geçirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 12.07.2017 "

13.07.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz