Gaziantep'te  Film Gibi Soygun

Gaziantep'te Film Gibi Soygun

Gaziantep'te büyük soygun....Bir bankadan yüklü miktarda para çeken işadamı, bankadan çektiği 290 bin lirayı otomobilinin koltuk altına gizleyerek başka bir işi için otomobilini park etti.

Gaziantep'te büyük soygun....Bir bankadan yüklü miktarda para çeken işadamı, bankadan çektiği 290 bin lirayı otomobilinin koltuk altına gizleyerek başka bir işi için otomobilini park etti.Geri döndüğünde otomobilinin camının kırılarak parasının alındığını gören işadamı, durumu polis bildirdi.

6 KİŞİ YAKALANDI

Para dolu otomobili takip ettikten sonra soygunu gerçekleştirenlerin kullandığı araç belirlendi. 6 kişi gözaltına alındı.

GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

12 Nisan 2018 günü bir bankadan para çeken mağdur şahsı takip eden şüpheli şahıslar, şahsın aracını İlimiz Anafartalar Bulvarı üzerinde bir yere park edip gitmesine müteakip aracın sol ön kapı camını kırarak araç içerisinde koltuk altına gizlenen 290 bin TL paranın çalınması olayı ile ilgili, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

Mağdur şahsı bankadan çıktıktan sonra takip eden şahısların gri renkli 34  .. ....  otomobili  kullandıkları tespit edildi. Tespit edilen araç plakası ile ilgili çevre İl Emniyet Müdürlüklerine zaman geçirilmeksizin bilgi verildi. Çalışmaların devamında bahse konu 34 ... ....  plakalı araç Adana İl girişinde durdurularak araç içerisinde bulunan A.G, S.G, E.K, Ş.Y, O.G ve İ.G isimli şüpheli şahıslar yakalanarak göz altına alındı.Şüpheli şahıslar ve araç üzerinde yapılan aramalarda toplamda 283 bin 310 TL para ele geçirilerek mağdur şahsa teslim edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli şahıslar yasal işlemlerinin bitmesine müteakip adli makamlara sevk edilecektir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.        

13.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz