Gaziantep'te FETÖ Operasyonu: Erbalcılar Tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ Operasyonu: Erbalcılar Tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ Operasyonu: Erbalcılar Tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde Adana'da yakalanan ve adliyeye sevkedilen kapatılan GÜNSİAF'ın Başkanı Cahit Erbalcı, oğlu ve yeğeninin de aralarında bulunduğu 4 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan Cahit Erbalcı M. E., İ. E. ve L. E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 şirkette yapılan aramada,  Fetullah Gülen imzalı lale figürlü tablo ile mütevelli heyettekilerin görev tanımlarının yer aldığı belge bulunmuştu.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamanın o bölümü şöyle:Gözaltına alınan şahısların ikametlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda; örgüt lideri M. Fethullah GÜLEN imzalı örgüt içerisinde üst düzey konumda bulunan önemli şahıslara verilen bir adet Lale Figürü el yazısı şeklinde tablo, yine örgüt içerisinde mütevelli heyetinde bulunan şahısların görev tanımlarının neler olduğunu anlatan (Kafamızdaki Hizmet Mefhumunu Tanımla, Vazife ve önemi gibi) konuların bulunduğu yazılı belge, dijitaller ve çok sayıda dokuman ele geçirildi."

video : https://we.tl/NRlv9qbuyR

2.06.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz