Gaziantep'te Doktora Saldırı. Ortalık Savaş Alanına Döndü

Gaziantep'te Doktora Saldırı. Ortalık Savaş Alanına Döndü

Gaziantep'te Doktora Saldırı. Ortalık Savaş Alanına Döndü

Sağlık çalışanlarına yönelik bitmek bitmeyen şiddetin adresi bu kez Gaziantep'te bir kez daha tekrarlandı. Acil serviste Piskiyatri hastası yeşil reçeteli ilacını zorla yazdırmak isteyen Mehmet P. görevli Doktor Salih Kaya isimli doktora saldırdı. Acili servisi savaş alanına çevirdi.

Saldırı olayı Gaziantep'te Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanesinde yaşandı. İddiaya göre, Pisikiyatri hastası olduğu öğrenilen Mehmet P. hastanenin acil servisine gelerek görevli doktor Salih Kaya'ya yeşil reçeteyle yazılan bir ilacı yazdırmak istedi. Doktorun yeşil reçeteye tabi olan ilacın pisikiyatri doktoru tarafından yazılacağını belirtmesi üzerine ısrar eden hasta Dr. Kaya'nın üzerine yürüyerek yumrukla saldırdı. Daha sonra acil servis görerlilerinin kullandığı bilgisayarları ve masaları yerle bir ederek zarar vermesi üzerine görevli polisler tarafından etkisiz hale getirilerek gözlem altına alındı.

Saldırıya uğrayan Acil servis görevlisi Dr.Salih Kaya tedavi edildikten sonra görevine devam ederek piskiyatri hastası olduğu ileri sürülen hasta Mehmet P. içinde rahatsız olduğu için şikayetci olmadığı öğrenildi. 

 

 

 

3.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz