Gaziantep'te DHKP-C ile TİKB Operasyonları: 4 Kişi Gözaltına alındı

Gaziantep'te DHKP-C ile TİKB Operasyonları: 4 Kişi Gözaltına alındı

Gaziantep'te DHKP-C ile TİKB Operasyonları: 4 Kişi Gözaltına alındı

Gaziantep'te, İl Emniyet müdürlüğü ekiplerinin,  DHKP-C ile TİKB'e yönelik insansız hava aracı destekli düzenlediği operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

"İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, ilimizmerkezinde DHKP/C (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi) ve TİKB (Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği) terör örgütleri adına eylem ve faaliyetlerde bulunan, toplumu kanunsuz gösteri ve şiddet eylemlerine yönlendirmeye çalışan, ayrıca sosyal medya üzerinden terör örgütünün propagandasını yaparak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, kurumlara ve güvenlik güçlerine hakaret eden, asılsız suçlamada bulunarak hedef gösteren ve diğer suçlara karışan şahıslara yönelik insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirildi.

 

Operasyon kapsamında, toplam (4) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

Yapılan aramalarda, şahıslarla birlikte (2) adet kurusıkıtabanca, örgütsel doküman, kitap, dergi vb. yayın ile çok sayıda dijital materyale el konulmuştur.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 23.06.2017 "

 

VALİLİKTEN 2. AÇIKLAMA

“DHKP/C ve TİKB Terör Örgütlerine Yönelik Operasyon”

 

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, ilimiz merkezinde DHKP/C (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi) ve TİKB (Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği) terör örgütleri adına eylem ve faaliyetlerde bulunan, toplumu kanunsuz gösteri ve şiddet eylemlerine yönlendirmeye çalışan, ayrıca sosyal medya üzerinden terör örgütünün propagandasını yaparak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, kurumlara ve güvenlik güçlerine hakaret eden, asılsız suçlamada bulunarak hedef gösteren ve diğer suçlara karışan şahıslara yönelik insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirildi.

 

Operasyon kapsamında, toplam (4) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

Göz altına alınan şüpheliler adli makamlara sevk edilmiş olup, (2) şüpheli tutuklanmış, (2) şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 23.06.2017 – Saat 16.00 

 

GÖRÜNTÜ LİNK:

https://we.tl/Ylp1dnBxK3

23.06.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz