Gaziantep'te Dersane Müdürleri ile Öğretmenlere FETÖ Operasyonu

Gaziantep'te Dersane Müdürleri ile Öğretmenlere FETÖ Operasyonu

Gaziantep'te Dersane Müdürleri ile Öğretmenlere FETÖ Operasyonu

Gaziantep merkezli olarak 5 ilde FETÖ'nün dershane müdürü ve öğretmenlerine yönelik düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"FETÖ / PDY Mensubu Dershane Müdürü ve Öğretmenlere Gaziantep Merkezli İstanbul, Ankara, Adana ve Muş İllerinde Eş zamanlı Operasyon Yapıldı.


15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin ve Milletimizin varlığını, birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak İlimizde yapılan mücadeleler kapsamında;Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce, Gaziantep İlinde faaliyet gösterirken Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan dershanelerde, dershane müdürü, öğretmenleri ve kız öğrenci yurtları sorumlularının da içerisinde bulunduğu FETÖ / PDY silahlı terör örgütünün kendi aralarında gizli haberleşme aracı olarak kullandığı BYLOCK haberleşme programını kullandığı tespit edilen şüpheli şahıslara,  İlimiz merkezli Ankara, Adana, Muş ve İstanbul İllerinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda, 11 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.Gözaltına alınan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda, terör örgütüne ait olduğu değerlendirilen çok sayıda dijital materyal ve dokümanlar ele geçirildi. Şüpheli şahıslar haklarında yapılan yasal işlemlere müteakip adli makamlara sevk edildi.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

7.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz