Gaziantep'te Baraj taştı, köprü çöktü, yol kapandı.Sel Sularına Kapılan 2 Kişi Kayıp

Gaziantep'te Baraj taştı, köprü çöktü, yol kapandı.Sel Sularına Kapılan 2 Kişi Kayıp

Gaziantep'te aşırı yağış felaket getirdi

dün gece saatlerinde, Araban merkeze 7 kilometre uzaklıktaki Çat Deresi üzerinde meydana geldi. Kentte dün sabah başlayan ve gece yarısına kadar süren şiddetli yağmur nedeniyle Çat Deresi taştı. Bu sırada derenin üzerindeki geçici köprüden geçmeye çalışan Zahir Açıkgöz ile Mehmet Hanifi Keser'in otomobili, taşkın sularına kapıldı. İkili ise akıntıya kapılıp, kayboldu. Zahir Açıkgöz'ün eşi, kocası eve gelmeyince bu sabah polise haber verdi. Harekete geçen polis ekipleri, dere çevresinde otomobili aramaya başladı. Açıkgöz'ün kullandığı araç, 4 kilometre uzaklıkta çamura saplanmış bulundu. Açıkgöz ve Keser'in araçta olmadığını belirleyen ekipler, arama- kurtarma çalışma başlattı. İkilinin izine rastlanılmazken, çalışmalara havadan drone ile destek verildiği belirtildi. Zahir Açıkgöz ile Mehmet Hanifi Keser'in yakınları ise bölgede arama- kurtarma çalışmalarını üzüntüyle takip etti. 
Öte yandan taşan derenin geçici köprüyü yıkması nedeniyle ilçe merkezi ile kırsal mahalleler arasında ulaşım sağlanamıyor.

Bu arada Gaziantep'in Oğuzeli ilçesine bağlı Çaybey mahallesi yola mevkkinde Elbeyli köyü yolu üzerinde bulunan bir köprü çöktü yol trafiğe kapandı.

Dün sabah başlayan ve gece boyunca devam eden aşırı yağmur barajların taşmasına ve köprülerin yıkılmasına neden oldu. Gaziantep'in Oğuzeli ilçesine bağlı Çaybey mahallesi yola mevkkinde Elbeyli köyü yolu 20. kilometresinde yoğun yağan yağmurdan dolayı Kayacık barajı taştı selin etkisiyle  köprü suyu kaldırmamayınca köprü çöktü.  Birçok ekili arazi sular altında kaldığı ve zararın çok büyük olduğu öğrenildi.

31.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz