Gaziantep'te 5 Akademisyen Daha Tutuklandı. Daha önce tutuklananlar ise şunlar

Gaziantep'te 5 Akademisyen Daha Tutuklandı. Daha önce tutuklananlar ise şunlar

Gaziantep'te 5 Akademisyen Daha Tutuklandı. Daha önce tutuklananlar ise şunlar

Gaziantep'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 19 şüpheliden 5 akademisyen daha çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcığığı tarafından konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) Silahlı Terör Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ve ayrıca bu örgüte üyelik suçlarından, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan ve devam eden soruşturmalar neticesinde;

Eski Zirve Üniversitesine yönelik yapılan soruşturmalar gereği gözaltı işlemi uygulanan 12 kişiye ek olarak (7) kişi hakkında daha işlem başlatılmış olup, gözaltına alınan toplam 19 kişiden (5)'i tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, 14 kişi Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır.

Gözaltına alınan 1 adliye personeli Adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır.

Gaziantep Üniversitesi'nde görevli (8) öğretim görevlisi tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 27/09/2016"

 

İşte GAÜN'de tutuklanan 8 akademisyenin isimleri

 

Gaziantep’te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Gaziantep Üniversitesi'ndeki görevlerinden ihraç edildikten sonra gözaltına alınan 8 akademisyen tutuklandı.

Askeri darbe girişiminin ardından başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik soruşturmada, Gaziantep Üniversitesi'nde görevliyken ihraç edilen 8 akademisyen gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen akademisyenler S.B., S.A., N.Y., S.D., M.S., M.B., M.E.K. ve A.Ö., çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

27.09.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz