Gaziantep'te 400 İşçi Direniş Başlattı

Gaziantep'te 400 İşçi Direniş Başlattı

Gaziantep'te Dormina - Yentur Tekstil'de çalışan 400 kadar işçi, maaşlarını 3 aydır alamadıkları için fabrikada direniş başlattılar. Patrondan en azından bayram öncesi 1 aylık maaş talep eden işçilere patron olumsuz yanıt verince, üretim durduru

Gaziantep'te 400 kadar işçi, maaşlarını 3 aydır alamadıkları için fabrikada direniş başlattılar. Patrondan en azından bayram öncesi 1 aylık maaş talep eden işçilere patron olumsuz yanıt verince, üretim durduruldu.

Dormina-Yentur Tekstil'de çalışan işçilere patron 3 aydır maaş vermemesine rağmen çalıştırıyordu. İşçiler bayrama maaşlı girmek istediklerini belirterek patronla görüşmek istediler. Patron bankaların kredi vermediğini ve bölgede süren çatışmalı durumu bahane ederek işçilere ücretlerini veremeyeceğini, vermek için de belirli bir tarihin olmadığını söyledi. Bunun üzerine işçiler fabrikada üretimi durdurdu. 

Sevkiyata kolluk kuvveti desteği

Üretimin durdurulmasına karşın, patron sevkiyat için dışarıdan gündelik işçi alarak sevkiyatları gerçekleştirmek isteyince, işçiler izin vermedi. Ancak patron kolluk kuvvetlerinin yardımıyla sevkiyatı gerçekleştirdi.

Fabrikada üretim 7 gündür durmuş vaziyette. İşçiler maaşlarını almak için hukuki yollara başvuracaklar.

Siyasihaber.org

7.09.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz