Gaziantep'te 31 AKP Yöneticisine FETÖ Soruşturması

Gaziantep'te 31 AKP Yöneticisine FETÖ Soruşturması

Gaziantep'te 31 AKP Yöneticisine FETÖ Soruşturması

Gaziantep'te 31 AKP yöneticisi hakkında FETÖ soruşturması başlaTILDI. AKP Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan’ın koordinesinde bir heyetin Gaziantep’e gelerek İl ve ilçe teşkilatında yönetimde bulunanlar hakkında FETÖ soruşturması yaptı,210 kişinin bulunduğu yönetim kurulu üyeleri arasında  31 yönetim kurulu üyelerini mercek altına alarak haklarında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

AKP Gaziantep İl Teşkilatı’nda 7 Şahinbey İlçe 6, Şehitkamil İlçe 6, Nizip İlçe 2, İslahiye İlçe 5, Oğuzeli İlçe 2, Karkamış İlçe 1, Araban İlçe 1, Yavuzeli İlçe 1 ve Nurdağı İlçelerinde 1 olmak üzere 31 yönetim kurulu ve başkan yardımcısı hakkında, terör örgütleri hem FETÖ ve  PKK soruşturmaları yapıldığı ve bunların da ifadelerinin alındığı ileri sürüldü.

Gaziantep'te AKP ile ve ilçe teşkilatlarında yaklaşık 210 yönetim kurulu üyesinin de bulunduğu iddia edildi. Soruşturmayı yürüten Koordinatör Milletvekili Muzeffer Aslan, durumu bir rapor halinde AKPGenel Merkezi’ne vereceği belirtildi. Bu arada, haklarında terör örgütleri FETÖ ve PKK soruşturması başlatılan, AKP yönetim kurulu üyeleri ve başkan yardımcılarının isimleri ise gizli tutulduğu ileri sürüldü. 

Haklarında soruşturma başlatılan yönetim kurulu üyeleriyle ilgili kararı önümüzdeki günlerde AK Parti Genel merkezi tarafından verilerek parti içi disiplin kurallarının uygulanarak gereğinin yapılacağı belirtildi.

 

4.01.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
hepsi o kadar mı? sanmam! fetö'yle ilişkisi olmayan akp'lileri saysanız daha kolay sonuca ulaşırsınız sanırım.
diktayadacuntalaradahayır4 Oca 2017 14:08:12