Gaziantep'te 14 Kişiye ByLock Tutuklaması.İşte İsimleri

Gaziantep'te 14 Kişiye ByLock Tutuklaması.İşte İsimleri

Gaziantep'te 14 Kişiye ByLock Tutuklaması.İşte İsimleri

Gaziantep'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 23 şüpheliden 14 'ü ByLock kullandıkları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

" 15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin ve Milletimizin varlığını birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, Demokrasiyi hedef alan FETÖ / PDY Terör Örgütüne finans sağlayan ve KHK ile kapatılan vakıf yöneticisi 10 şahıs ile yine FETÖ/PDY terör örgütüne müzahir şahıslar tarafından kullanılan  BYLOCK şifreli haberleşme programını kullandıkları tespit edilen 13 şüpheli şahıs olmak üzere toplamda 23 şüpheli şahıs, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce tespit edildi ve  yapılan eş zamanlı operasyonlarla yakalanarak gözaltına alındı.

Haklarında yapılan yasal işlemler sonrası 26 Mart 2018 günü adli makamlar sevk edilen 23 şüpheli şahıstan  BYLOCK haberleşme programını kullandıkları tespit edilen M.T, M.E.Ö, C.Y, A.H.K, N.F.S, Y.B, F-G, A.D, A.O, K.Ş.Y, S.D, G.Y, A.İ, Y.C isimli 14 şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.  Şüpheli şahıslardan A.B, K.Ş, A.T.A, A.B, M.A.E, A.A, O.Ç, İ.P ve M.G isimli 9 şahıs ise adli kontrol kaydı ile serbest bırakıldı.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

27.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
isimler çok açık olmuş çok aydınlatıcı. Hatta sadece baş harflerine nokta koyup yayınlasaydınız soy isimlerine gerek yoktu zorlandık açıkçası.
Maasebeci3 Nis 2018 15:41:16