Gaziantepli Mehmet Barlas Tutuklu gazeteciler için Mazmahor'u örnekledi

Gaziantepli Mehmet Barlas Tutuklu gazeteciler için Mazmahor'u örnekledi

"Bizim Gaziantep'in Mazmahor'undan İstanbul'a bir evde çalışmaya gelen Hatçe, ilk gününde ekmek almak için dışarı çıkıyormuş"

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Gaziantepli Mehmet Barlas, tutuklu gazeteci ve yazarların serbest bırakılacağı ancak buna CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun engel olduğu imasında bulundu.

 Mehmet Barlas, “Kendi geçmişimiz varken Kılıçdaroğlu 1940 Almanya’sına takılmış” başlıklı yazısında, “Dün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi'nin kararlarına karşı mahkemelerin direnmelerine değinirken, ‘Türkiye'nin bugünü 1940'lar Almanya'sına benziyor’ dedi... Kılıçdaroğlu'na göre o dönemin Almanya'sının yargıçları sadece Führer'i memnun etmek için kararlar verirlermiş” ifadelerini kullandı.

Oysa CHP'nin tek parti olduğu ve İstiklal Mahkemesi kararlarının temyiz edilemediği dönemlere atıfta bulunsaydı, daha yerli malı bir tarih anlayışını sergilemiş olmaz mıydı?” diyen Barlas, bir de şu soruyu yöneltti: “Bugün artık örtülü değil bayağı açık bir savaş ortamında yaşarken, ana muhalefet keşke daha sorumlu davransaydı diye düşünmüyor muyuz?”

“TUTUKLU YAZARLAR SERBEST BIRAKILSA HEPİMİZ MUTLU OLACAĞIZ AMA…”

Mehmet Barlas, tutuklu gazeteci ve yazarların serbest bırakılacağı ancak buna CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun engel olduğu imasını ise şöyle anlattı:

“Bizim Gaziantep'in Mazmahor'undan İstanbul'a bir evde çalışmaya gelen Hatçe, ilk gününde ekmek almak için dışarı çıkıyormuş. Evin hanımı ‘Hatçe dikkat et, İstanbul Mazmahor'a benzemez, sağa sola bakmadan karşıya geçersen ezilir, ölürsün’ demiş. Hatçe omzunu silkip cevap vermiş evin hanımına:

- Ölürsem öleyim, canım sağ olsun!

Bunca krizleşmiş soruna çözüm aranırken birileri Mazmahor'lu Hatçe gibi davranmıyorlar mı? Şu FETÖ belasına ilişkin arınma süreci artık bitse ve tutuklu yazarlar serbest bırakılsa hepimiz mutlu olacağız... Ama birileri olayı çarpıtıp mesela 15 Temmuz darbe girişimini görmezden gelince, iş uzayıp gidiyor.”

14.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz