Gaziantepli İşadamlarından Bazıları sorgulanmak üzere Ankara'ya Götürüldü

Gaziantepli İşadamlarından Bazıları sorgulanmak üzere Ankara'ya Götürüldü

Aralarında halı sektörü, tekstil, kuyumcu ve dövizciler de var

Ankara merkezli operasyon kapsamında toplam 79 kişi gözaltına alınırken, Gaziantep'te de 28 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Aralarında Gaziantep'in tekstil ve halı sektörünün yanı sıra kuyumcu ve dövizcilerin de bulunduğu tanınmış işadamlarından toplam 28 kişi sorgulanmak üzere Gaziantep'ten araçlarla Ankara'ya nakledilirken  bir kısmı adliyeye sevk edildiler. Savcılık ifadeleri sonrası bazıları serbest kalırken, halen adliyede ifade işleminin devam ettiği öğrenildi.

Ankara'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan ve Anayasal Suçlar savcılığı tarafından 4 Cumhuriyet savcısının yürüttüğü soruşturmada ifadeleri tamamlanan zanlıların bir kısmı adliyeye sevk edildiler.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından önceki gün Ankara merkezli 19 ilde gerçekleştirilen operasyon ile FETÖ'nün Türkiye'deki örgüt üyelerine para göndermek için kullandığı ve Hawala olarak bilinen sisteme büyük darbe vuruldu.

OPERASYON 19 İLDE EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından önceki gün Ankara merkezli aralarında Gaziantep'in de bulunduğu 19 ilde gerçekleştirilen operasyon ile FETÖ'nün Türkiye'deki örgüt üyelerine para göndermek için kullandığı ve Hawala olarak bilinen sisteme büyük darbe vuruldu.

GAZİANTEP'TE 28 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara merkezli operasyon kapsamında toplam 79 kişi gözaltına alınırken, Gaziantep'te de 28 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Aralarında Gaziantep'in tekstil ve halı sektörünün yanı sıra kuyumcu ve dövizcilerin de bulunduğu tanınmış işadamlarından toplam 28 kişi sorgulanmak üzere Gaziantep'ten araçlarla Ankara'ya nakledildi.

SORGULARI TAMAMLANAN İŞADAMALRI ANKARA ADLİYESİ'NE SEVK EDİLDİ

Öte yandan Ankara'da soruşturmayı Anayasal Suçlar Savcılığı'nın yönettiği öğrenilirken, TEM Şube tarafından sorguları tamamlanan işadamlarından bir kısmı şu anda Ankara Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyeye sevk edilen bazı iş adamlarının serbest bırakıldığı öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün “Hawala” sistemiyle üyelerine 20 milyon dolarlık bir finans sağladığı tespit edildi. Aralarında Gaziantep'in de olduğu birçok ilde faaliyetlerine devam eden örgüt üyeleri, “Hawala” sistemi ile yurt dışındaki FETÖ’cülerden talimatlarla aranan örgüt üyelerine destek sağladıkları iddia edildi.

21.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz