Gaziantepli İpek Hanımın Şikayetidir

Gaziantepli İpek Hanımın Şikayetidir

Gaziantepli İpek Hanımın Şikayetidir

" Gaziantep Büyükşegir Belediyesi çağrı hattı kurdu Alo 153 başlıklı haberimize, adının İpek olduğunu belirten kadın şikayette bulundu.

www.gaziantephaberler.com sitemizin haberinin yorum bölümüne ileti gönderen İpek adındaki okurumuz şikayetini şöyle dillendirdi:

" Düztepe-60. Yıl güzergahında çalışan 27 H 0343 plakalı sarı dolmuş şoförü bebek arabası ile bindiğim için kart bastığım halde beni indirmek istedi ve zorla bebek arabasını kapattırdı. Ben bebek arabasını kapatacaksam neden dolmuşlarsa engelli arabası ve bebek arabası için yer var. Bebek arabası kullandığımız için dolmuşa binemeyecek miyiz. O şoförden şikayetçiyim. Gereğinin yapılmasını istiyorum.
İpek "


ADI GEÇEN HABERİMİZ ŞÖYLE:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarla arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek ve problemleri anında çözmek için “ALO 153 Çağrı Merkezi” kurdu. Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan çağrı merkezinin alt yapı çalışmaları tamamlandı. Merkezin en kısa zamanda hizmete açılması bekleniyor. Bu doğrultuda, 3071 sayılı dilekçe hakkının kullanılmasına dair kanunun 4982 sayılı bilgi edinme hakkı kanunu kapsamında oluşturulan 153 Çağrı Merkezi’nde görev yapacak personeller, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne gelen talep ve istekler hakkında bilgilendirildi. Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda 4 gün süren eğitimler İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde Halkla ilişkiler Daire Başkanlığındaki personellere ve sisteme yeni alınacak olan çağrı merkezindeki vatandaş temsilcilerinden oluşan 30 kişilik personele yönelik oryantasyon eğitimleri düzenlendi.Eğitimin içeriği hem teori hem de uygulamaya yönelik olarak hazırlandı. Eğitimde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde ve GASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan daire başkanlıklarının görev, yetki, sorumlulukları anlatıldı. Ayrıca vatandaşlarla olan bağlantıları hakkında sunumlar gerçekleştirilerek, vatandaş ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında köprü oluşturacak personellere iş akışları ve süreçleri hakkında bilgiler verildi.Vatandaş tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne gelen şikâyet ve istekleri zamanında, doğru bir şekilde analiz ederek yasal süre içinde tekrar dönüşümünün sağlanması anlatıldı. Kendi birimi için bir sunum eşliğinde eğitim veren Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü, “Gelen çağrıları doğru algılamanız için öncelikle birimleri doğru tanımanız ve gerekli bilgi donanımına sahip olmanız gerekiyor. Otobüs, şoför, sürücü, vatman ve otobüs işletmesi gibi kavramların tanımlarını çok iyi bilmeniz gerekiyor. Gelen çağrıya doğru cevap verip doğru tarafa yönlendirebilmeniz için son derece büyük bir öneme sahiptir” diye konuştu.Özellikle büyükşehir belediyesinin görev alanlarını çok iyi öğrenilmesi gerektiğine dikkat çeken Kömürcü, “Gelen çağrıyı en iyi yönlendirmenin yolu sahayı iyi bilmenizden geçer. Bizim faaliyetlerimizde ayrımlar var, bundan dolayı değişik çağrılar gelebilir. Belediye otobüsleri ne demek, belediyemize ait otobüsler, üçyol otobüsleri, otobüs hatları belediyemize ait. Ancak vatandaşlardan kirada olan otobüslerimiz, özel halk otobüsleri, sarı otobüsler ve tramvaylar ile ilgili çağrılar gelebilir. Şoförler, makinistlerle ilgili çağrılar gelebilir ve alınan bu çağrıları doğru tarafa yönlendirmeniz gerekecektir. Bu tarzda gelen çağrılarda bizim birimi ilgilendiren çağrılardır. Tramvay güzergâhı üzerinde bulunan yerleri temizleyen temizlikçi ile ilgili çağrılarda bizim birime ait çağrılardır” ifadelerini kullandı. 

 

27.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz