Gaziantep'i Kana Bulayacaklardı...

Gaziantep'i Kana Bulayacaklardı...

Gaziantep'i Kana Bulayacaklardı...

Gaziantep’te DEAŞ terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda 18 kişi gözaltına alındı. Örgüt üyelerinin amacı 15 Temmuz gecesinde sansasyonel eylem yapıp geceyi kana bulayacaklardı.Sanıklardan 5 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Valiliği tarafından konuyla ilgili olaraqk yapılan açıklamada şöyle denildi:

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekiplerince, DEAŞ terör örgütünün İlimize yönelik faaliyetlerinin ve olası terör eylemlerinin bertaraf edilmesi amacı ile yapılan çalışmalarda;

 

 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde meydana gelen darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle düzenlenecek 15 Temmuz anma etkinliklerine yönelik, örgütün silahlı ve bombalı eylemler yapacağı ve bu eylemler için uzun zamandır hazırlık içerisinde oldukları değerlendirilmiştir."

 

Bu kapsamda, DEAŞ Terör Örgütü mensuplarının ülkemize giriş çıkış yaparken kullanmak amacıyla hazırladıkları sahte kimlik veya sahte pasaport temin ederek geçiş yapacakları değerlendirilen; (9)’ü Türk, (8)’i Suriye, (1)’i Irak vatandaşı olmak üzere, (2) şahıs Nizip ilçesinde (16) şahıs il merkezinde toplam (18) şahıs 12.07.2017 günü yapılan Operasyonel çalışmalar sonucunda gözaltına alınmıştır.

 

Yakalanan şüphelilerin ikametlerinde, iş yerlerinde, araçlarında ve üst aramalarında (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet dürbün, (1) çift kayıp plaka çok sayıda dijital malzeme ele geçirilmiştir.  

 

Adli makamlara sevk edilen(18) şüpheliden (5)’i tutuklanmış, (10)’u Adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış olup, (3) şüpheli ise serbest bırakılmıştır.    

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

25.07.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz