Gaziantep'e Kokmuş Et Yedireceklerdi. 500 Kilo Yakalandı

Gaziantep'e Kokmuş Et Yedireceklerdi. 500 Kilo Yakalandı

Gaziantep'e Kokmuş Et Yedireceklerdi. 500 Kilo Yakalandı

Şahinbey Belediyesi'ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.

Vatandaşın sağlığı için denetimlerini aralıksız sürdüren Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerinin iş yerlerine yaptığı denetimler sonrasında 1.511 adet son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünlerine, 92 adet kaçak dolum yapılan kozmetik (şampuan) malzemesine, 500 kg kokmuş et, sucuk ve sakatat ürünlerine el koyarak imha etti. Ayrıca Şahinbey Belediyesi zabıta ekiplerinin yıl içerisinde görev yaptığı esnada yapılan cezai işlemlere mukavemet edenlerden alınan 100 adet kesici ve delici aletlere de el konuldu.

İNSAN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekiplerinin ilçe genelinde gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerinin denetimlerine ağırlık verdiğini belirterek, "Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerimiz marketlerde, bakkallarda, kasaplarda ve benzer yerlerde yapılan denetimler sonrası özellikle son kullanma tarihi geçmiş 1.511 adet ürüne el koydu. Bu denetimler sırasında son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin yanı sıra şişeler ve paketler içinde ne olduğu belli olmayan ürünlere de el kondu. Ayrıca okul önlerinde satılan ve çocukların sağlığını tehdit edecek, son kullanma tarihi geçmiş içeriği belli olmayan ürünlerde toplanıldı. Son kullanma tarihi 4 yıl geçmiş kremlere ve kozmetik ürünlerine ve bakkallarda satılan ilaçlara el konuldu. Vatandaşlarımızın da kendi sağlıklarını düşünerek bu konularda duyarlı olmalarını ve ilaçları eczaneden almalarını istiyoruz. Bu tür ürünleri satan yerleri zabıta ekiplerimize günün hangi saati olursa olsun bildirsinler" dedi.

KESİCİ ALETLERE EL KONULDU

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, denetimler sırasında zabıta ekiplerinin mukavemetle karşılaştığını belirterek, "Yapılan bu denetimler vatandaşın sağlığı için ve bu ürünleri yakalamakta kolay değil. Denetimler sırasında, zabıta ekiplerimiz çarşıda, pazarda korsan geri dönüşümcüler ve izinsiz satış yapanlara da müdahale ediyor. Bu denetimler sırasında mukavemetle de karşılaştıkları oluyor. Bu denetimler sırasında birçok kesici ve delici malzemeye ekiplerimiz tarafından el konuldu. Bu denetimlerinden dolayı Zabıta ekiplerimizi kutluyorum" dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Zabıtanın kamu düzenini sağlamak için görev yapan belediyenin kolluk kuvveti oluğunu ve bu nedenle zabıta ekiplerinin görev yaptığı sırada vatandaşların duygusal davranmaması gerektiğini sonuçta yapılan denetimlerin vatandaşın sağlığı için yapıldığını ifade etti.

5.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Hangi marketlerde kokmuş et ve tarihi geçmiş ürünler bulunduysa marketlerin isimleri yazılırsa vatandaşlar ona göre önlem alır o marketlerden alışverişleri keseriz
Gaziantep9 Ara 2018 23:07:29