Gaziantep'e gelen 2, 5 milyon Doları, polis yeleği giyerek gasp edip kaçtılar

Gaziantep'e gelen 2, 5 milyon Doları, polis yeleği giyerek gasp edip kaçtılar

Gaziantep'e gelen 2, 5 milyon Doları, polis yeleği giyerek gasp edip kaçtılar

Gaziantep'teki firmalara para taşıyan kurye aracını durduran ve polis yeleği giydikleri belirlenen gaspçılar, 2, 5 milyon doları alarak kayıplara karıştı.

Ajanslarda yer alan haberlere göre , polis yeleği giyen ve araçlarına çakar lamba takan gaspçılar, Uluslararası İpek Yolu’nda kurye otomobilini durdurdu. Gaspçılar, Irak’ın kuzeyinden Gaziantep’teki firmalara para taşıdığı öğrenilen aracın sürücüsü ile yanındaki kişiyi indirdi. Araçta sahte dolar taşındığını söyleyen gaspçılar, kurye olan sürücü ve yardımcısını silah zoruyla mısır tarlasına götürdü. Sürücü ve yanındaki kişi tarlada beklerken, gaspçılar kurye aracına koşarak bagajı açtı ve çuvallardaki yaklaşık 2,5 milyon doları kendi araçlarına yükleyerek kaçtı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kurye firması yetkilisi S. T., otomobilde taşınan paranın 15 şirkete ait olduğunu belirterek, şunları söyledi:

 
Olayı anlatan kurye A. T. ise “Bizi polis kılığına giren 5 kişi durdurdu. Önümüzdeki başka araçlar durunca biz de durduk. Birisi ehliyet ve ruhsatımızı sorarken diğeri de aracı arıyordu. Kurye aracı olduğumuzu söylediğimizde paraların yerini sordular. Daha sonra bunun sahte olup olmadığını öğrenmek istediklerini söylediler ve sahte olduğu gerekçesi ile bizi araçtan silah zoru ile indirdiler. Tutuklatmak için de yol kenarındaki mısır tarlasına doğru sürüklediler. Orada bir arbede yaşandı. Zaten arabaya geçtiğimizde onlar parayı alıp kaçmışlardı” dedi.
 
31.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz