GAZİANTEP'E BAHAR "LALELERLE" GELDİ

GAZİANTEP'E BAHAR "LALELERLE" GELDİ

GAZİANTEP'E BAHAR "LALELERLE" GELDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından şehrin çeşitli yerlerine dikilen laler açmaya başladı. Parklara, refüjlere ve şehir girişlerine dikilen lale, nergis, sümbül soğanları ile menekşeler renk renk çiçek açtı.

Kasım ayında dikimi yapılmaya başlanan lale, nergis, sümbül soğanları ve menekşe çiçekleri baharın gelmesiyle birlikte şehrin peyzaj uygulamalarına yeni renkler dahil oldu.

Botanik Bahçesi, Festival Parkı, Uzay Parkı, Masal Parkı, Kavaklık Parkı, Maanoğlu Parkı, 100. Yıl Parkı, Celal Doğan Parkı, Gazikent Parkı, Erikçe Kent Ormanı ve şehir girişlerindeki refüjler ile ilçelerdeki parklara dikelen soğanlı bitkiler rengarenk açarak şehre görsel bir şölen kazandırdı. En kapsamlı uygulamanın yapıldığı botanik bahçesi vatandaşların çekim noktası haline geldi. Fotoğraf stüdyosunu aratmayan botanik bahçesini, ziyaret eden nişanlı ve evli çiftlerin yanı sıra turistler ile vatandaşlar fotoğraf çekerek sosyal medyada yakınlarıyla paylaşıyor.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı yetkilileri, peyzaj düzenlemelerinde kullanılan soğanlı bitkilerin dönem dönem açacak şekilde dikildiğini belirttiler. Yetkililer, nisan ayı sonuna kadar devam edecek olan çiçeklennin şehrin görsel açıdan daha güzel görünümlü olacağını ifade ettiler.

 

 

24.03.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz