Gaziantep Valisi Gül :Meslek lisesi memleket meselesi

Gaziantep Valisi Gül :Meslek lisesi memleket meselesi

Cengiz Șimsek, Abdulkadir Konukoğlu, Zeki Konukoğlu ve Adil Sani Konukoğlu bilgi verdi

Gaziantep Valisi Davut Gül, il genelinde gerçekleştirdiği ziyaretleri kapsamında Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezinde temaslarda bulundu. Burada eğitim gören öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Gül, mesleki eğitimin önemini vurgulayarak meslek lisesinin memleket meselesi olduğunu kaydetti.

2.Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan GSO Mesleki Eğitim Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Gül, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak meslek liselerini çok önemsediğini ve bu konuda öğrencilerin yanında olduğu mesajını verdi.

Vali Gül; “Eğitim ülkemiz için çok önemli. Bunun yanında ülkemizin sanayide daha ileri noktalara gitmesi açısından mesleki eğitim de ayrıca önemli bir konu. Meslek lisesi memleket meselesi. Bu noktada GSO-MEM’de verilen mesleki eğitimler gerçekten çok başarılı sonuçlar ortaya çıkartacak. GSO Mesleki eğitim Merkezi Türkiye’nin en iyi mesleki eğitim merkezlerinden birisidir. Bir kez daha yapımında emeği geçenleri tebrik ediyor başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ise nazik ziyaretleri için Vali Gül’e teşekkür ederek GSO-MEM’de sanayicilerin beklentileri doğrultusunda kalifiye eleman yetiştirmek ve bu soruna çözüm bulmak hedefiyle böylesi bir merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.

Vali Gülbazı sanayi kuruluşları, esnaflar ve hayırseverlere ziyaretlerde bulundu. Gül, işadamları Adnan Ünverdi, Mustafa Topçuoğlu, Mehmet Eyüp Özkeçeci, Cengiz Șimsek, Abdulkadir Konukoğlu, Zeki Konukoğlu ve Adil Sani Konukoğlu, Ali Çoban,Ahmet Ziylan ve Selim Bağcı’yı işyerlerinde ziyaret edip faaliyetleri hakkında bilgi alarak görüş alış verişinde bulundu.

24.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz