Gaziantep Valisi Gül : Hızlı Tren Nurdağı’na değer katacak

Gaziantep Valisi Gül : Hızlı Tren Nurdağı’na değer katacak

Gaziantep Valisi Gül : Hızlı Tren Nurdağı’na değer katacak

Gaziantep Valisi Davut Gül,  ilçe ziyaretleri programı kapsamında Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret etti.Nurdağı ilçesinde yapımına devam edilen Yüksek Hızlı Tren tünel inşaatında incelemelerde bulunan Vali Gül,  hızlı trenin Nurdağı’na değer katacak önemli bir proje olduğunu kaydetti.

Kaymakamlık toplantı salonunda, Nurdağı ilçe muhtarlarına hitap eden Vali Gül,“Her geçen sene bir önceki seneden daha iyi yatırımlarla ve hizmetlerle geliyor. Yapımına devam edilenYüksek Hızlı Tren bunun en güzel örneklerinden biri. Hızlı trenin bitmesi ile beraber ilçe önemli bir değer kazanacak” dedi.

Toplantı sonrası Nurdağı esnafını ziyaret eden Vali Gül;  esnaflar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Esnaflarla bir süre sohbet ederek hayırlı bol kazançlar diledi.

“Terörörgütlerini destekleyici faaliyetlere göz yumulmaz”

Nurdağı ziyareti sonrası İslahiye ilçesine hareket eden Vali Gül, 106. Topçu Alay Komutanlığı Şehit Üsteğmen Alpay Başaran Kışlası’nda Nurdağı ve İslahiye ilçesindeki şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelerek onlarla yakından ilgilendi.

İslahiye ilçe muhtarları ile de bir toplantı gerçekleştiren Vali Gül, muhtarları dinleyerek istek ve taleplerini aldı.

Muhtarlara seslenen Vali Gül, terör örgütlerini destekleyici faaliyetlere göz yumulmayacağının altını çizerek vatandaşlardan ve muhtarlardan güvenlik kuvvetlerine yardımcı olunmasını istedi.   

Vali Gül; “Bu memleketin, bu bayrağın özgürlüğü, bağımsızlığı için verilen şehitlerimiz, gazilerimiz var. Bunların üzerimizde hakkı var. Hiç kimsenin terör örgütlerini cesaretlendirici faaliyetlerine göz yumulamaz. O açıdan el ele vereceğiz. Asayişin daha iyi olması için gayret sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

İslahiye’de bulunan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nı da ziyaret eden Vali Gül, mehmetçiklerle bir araya geldi.

Vali Gül ilçe ziyaretlerinde kaymakamlıklar, belediyeler, ilçe emniyet müdürlükleri ve ilçe jandarma komutanlıklarında temaslarda bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.

6.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz