Gaziantep Tapu Müdürlüğü'nde alım-satım işlemleri durduruldu

Gaziantep Tapu Müdürlüğü'nde alım-satım işlemleri durduruldu

Gaziantep Tapu Müdürlüğü'nde alım-satım işlemleri durduruldu

Savcılık, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mal varlıklarının satımını önlemek için Türkiye genelinde resmi yazı ile Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde alım satım işlemlerini durdurdu.

Türkiye genelinde bütün tapu müdürlüklerine dün bir resmi yazı gönderildi. Bu yazı üzerine başta Gaziantep, İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok tapu müdürlükleri, dün alım-satım işlemlerini yapmadı.

Gönderilen yazı üzerine işlem yapmayan tapu müdürlükleri gün boyu, kendilerine gönderilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi kişilerin mal varlıklarının satımını önlemek için tedbir kararları aldı.

Darbe girişiminin başarısız olması üzerine panikleyen FETÖ üyelerinin mal varlıkları üzerine savcılık tarafından tedbir kararı çıkarıldı. FETÖ’nün şantaj ve himmetle elde ettiği mal varlıklarının envanteri çıkarılması üzerine tapu daireleri ve bankalara yazı yazılarak gerekli işlemlerin başlatılması talimatı verildi.

AVUKATLARIN DA LİSTESİ ÇIKTI

Öte yandan FETÖ’cü çeteye hizmet edip mal devirlerine aracılık eden mali müşavirler ve avukatların da listesi çıkarıldı. Geçtiğimiz hafta yayımlanan Milli Emlak Tebliği’ne göre, kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek.

FETÖ ÜYELERİNİN MAL VARLIĞINA TEDBİR

FETÖ üyelerinin mal varlıklarını dondurma kararı alması, satması gibi işlemlerin önüne geçebilmek için dün Türkiye genelindeki tüm tapu müdürlüklerine resmi bir yazı gönderildi. Söz konusu uygulama sebebiyle başta Gaziantep, İstanbul ve Ankara olmak üzere dün tapu müdürlüklerinde alım-satım gibi pek çok işlem yapılamadı. İşlemler tamamlanana kadar uygulamanın devam edeceği öğrenilirken tapuya gelen vatandaşlar işlemlerin bir süre yapılmayacağına dair bilgiyi öğrenince tapudan işlem yapmadan ayrılmak zorunda kaldı. Bazı tapularda ise kısmi işlem yapıldığını belirten tapu yetkilileri, kendilerine gelen isim listelerinin kayıtlardan tek tek incelemeye tabi tutulduğunu belirtti.

SON DAKİKA. TABU DAİRESİNDE İŞLEMLER NORMALE DÖNDÜ

4.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz