Gaziantep Şehitkamil: Başarısızlıktan CHP sorumlu tutulamaz

Gaziantep Şehitkamil: Başarısızlıktan CHP sorumlu tutulamaz

Gaziantep Şehitkamil: Başarısızlıktan CHP sorumlu tutulamaz

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, Bekir Öztekin’in Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesini eleştirdi. Yılmaz, “Şu ana kadar geldiğimiz noktada Gaziantep’te öne çıkan tek isim Celal Doğan’dır. İttifak görevi İyi Partiye verildi. Bizlerin fikri alınmadığı noktada, başarısızlıktan CHP sorumlu tutulamaz” diye konuştu.

İyi Parti ile CHP arasında kurulan ittifak kapsamında Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Bekir Öztekin’in belirlenmesi tepkilere neden oldu. Öztekin’in adaylığı konusunda açıklamada bulunan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, “İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş’tan randevu talebinde bulunduk. Meclis üyelerimizle, İlçe Yönetimimizle birlikte İl Binasına giderek, görüşmede bulunacağız. Biz bu konuların bize danışılmasını beklerdik. Adayların ittifakta görüşülmesi, tarafların görüşünün alınması gerekiyor. Şu an ismi geçen adaya bizim bakış açımız, partililerimizle aynıdır. Buna rağmen bizleri germenin, zorlamanın anlamı yoktur. Son kararları görüşmek üzere görüşmek istiyoruz. Bizi arayarak fikirlerimizin alınmasını isterdik, buna rağmen ittifakın ruhuna uygun şekilde kendileri ile görüşmek istiyoruz. Elimizden geleni yaparız, amacımız belli. Cumhuriyet Halk Partisinin muhakkak görüşlerinin alınması gerekiyordu. İl başkanımız henüz atanmadı ancak yetkili kurullarımız, ilçelerimiz görevlerinin başında bulunuyorlar. İyi Parti İl Başkanı ile görüşmede bulunacağım ve bu konuda görüşlerimizi anlatacağız.”

“GAZİANTEPTE ÖNE ÇIKAN İSİM CELAL DOĞAN’DIR”

İttifakın bazı değerler üzerine kurulduğunu ifade eden Yılmaz, “Bizim değerlerimizi zorlamasınlar, biz değerlerimize sahip çıkan herkesin arkasından gideriz. Ancak geçmişte mücadele ettiğimiz insanlar, bize ittifaktan dolayı dayatılması halinde zorluk yaşarız. İl Başkanı ile bu fikirlerimi paylaşacağız. Bu dönemde istifalar doğru değil, mücadele edeceğiz. Birçok insanın ismi çıktı, mücadele ederek vazgeçirdik. Daha iyi adayların ortaya konması adına bunları yaptık. Şu ana kadar geldiğimiz noktada Gaziantep’te öne çıkan tek isim Celal Doğan’dır. İttifak görevi İyi Partiye verildi. Bizlerin fikri alınmadığı noktada, başarısızlıktan CHP sorumlu tutulamaz.”

“YENİ GELECEK İL BAŞKANIMIZ İLE UYUMLU ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIZ”

İl Başkanlığı konusuna değinen Yılmaz, “İl Başkanlığı konusunda ismi geçen isimler, partide emeği olan isimlerdir. Bizim bayrak değişimi noktasında yeni gelen il başkanımız kimse olursa olsun onunla uyumlu bir şekilde çalışacağız” diye konuştu.

M.TÜRKMEN

 

11.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz