Gaziantep Savcılığından eski belediye başkanı için gözaltı kararı

Gaziantep Savcılığından eski belediye başkanı için gözaltı kararı

Ameliyet için gittiği İzmir'den Gaziantep'e uçakla getirilecek

DTP Beytüşşebap eski Belediye Başkanı Faik Dursun ayağından geçirdiği ağır ameliyata ve 45 gün iş göremez raporu olmasına rağmen hakkında verilen gözaltı kararı için savcılık talimatıyla İzmir’den Antep’e hava yoluyla getirilecek.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Antep Emniyet Müdürlüğü’nün dün 52 Halkların Demokratik Parti’li (HDP) gözaltına aldığı operasyonda Antep’te evinde bulunmadığı için gözaltına alınmayan Demokratik Toplum Parti’li (DTP) Beytüşşebap eski Belediye Başkanı Faik Dursun’un ameliyat olmak için gittiği İzmir’de kaldığı kızının evine dün baskın düzenlendi.

Ayağındaki tümörden dolayı ağır bir ameliyat geçiren Dursun’un durumundan dolayı polisler gözaltına almazken, bu akşam saat 17.00 sıralarında görevli savcı Dursun’un hava yoluyla Antep’e gönderilmesi talimatını verdi. Geçtiğimiz Cumartesi günü ameliyat olan Dursun’un Çarşamba günü hastaneden taburcu olduğu öğrenildi.

Dursun’un doktoru ayağının durumundan dolayı havayoluyla Antep’e götürülmesine onay vermemesine rağmen Dursun, bu akşam saatlerinde İzmir’den Antep’e hava yoluyla getirilecek.

15.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz